Sirmajam sudrabs karavīru čempionātā

No 6.–12. oktobrim Lietuvas pilsētā Alitā, norisinās 41. Pasaules karavīru čempionāts orientēšanās sportā (CISM) . Latvijas izlasi pārstāv maksimālais dalībnieku – skaits 4 sievietes un 7 vīrieši.

Šodien norisinājās pirmā disciplīna – vidējā distance, kurā uz starta stājās 174 karavīri. Par Pasaules karavīru čempionu kļuva Valentīns Novikovs no Krievijas, bet Latvijas armijas labākais orientierists Mārtiņš Sirmais izcīnīja 2. vietu, no uzvarētāja atpaliekot 34 sekundes. Ļoti sekmīgi startēja arī Jānis Krūmiņš, kurš lielajā konkurencē prata izcīnīt 9. vietu.

Komandas sastāvs: Mārtiņš Sirmais, Edgars Bertuks, Jānis Krūmiņš, Renārs Roze, Kaspars Kārkliņš, Atis Rešķis, Ģirts Liniņš, Aija Skrastiņa, Una Arama, Kristīne Kokina un Ieva Veģere.

Neoficiālie rezultāti no tiešsaistes rezultātiem:

1. 26:47 Novikov Valentin Krievija 2. 27:21 Sirmais Martins Latvija 3. 27:32 Merz Mathias Šveice 9. 29:19 Krumins Janis Latvija 31. 32:02 Roze Renars Latvija 44. 33:48 Linins Girts Latvija 50. 34:21 Karklins Kaspars Latvija 55. 35:05 Reskis Atis Latvija 67. 37:11 Bertuks Edgars Latvija

Sievietēm uz starta stājās 55 sportistes un par uzvarētāju kļuva Tatjana Rjabkina no Krievijas armijas. Labākā no latvietēm bija Aija Skrastiņa, kura ieņēma 6. vietu.

1. 27:39 Ryabkina Tatjana Krievija 2. 28:29 Korzhova Natalia Krievija 3. 31:00 Valaitė Indrė Lietuva 6. 31:54 Skrastina Aija Latvija 9. 33:01 Berzina Una Latvija 14. 35:47 Vegere Ieva Latvija 24. 42:37 Kokina Kristine Latvija