Video Regulārās sezonas uzvarētāja "Rangers" pārliecinoši sasniedz Stenlija kausa otro kārtu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā svētdien pirmā iekļuva Ņujorkas "Rangers" vienība, kas viesos ar 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) pārspēja Vašingtonas "Capitals" komandu.

Prezidenta kausa ieguvēji jeb regulārā čempionāta uzvarētāji "Rangers" visā sērijā bija pārāki ar 4-0.

Svētdienas mačā ņujorkieši pēc Kāpo Kako precīzā metiena jau pirmajā minūtē izvirzījās vadībā. Perioda turpinājumā Martins Fehervarijs panāca izlīdzinājumu, bet trešdaļas noslēdzošajā minūtē Vinsents Tročeks vairākumā atguva vadību "Rangers".

Otrajā periodā Hendriks Laperjērs vēlreiz mājiniekiem panāca izlīdzinājumu, tomēr trešajā trešdaļā Artēmija Panarina vārti vairākumā un Džeka Roslovika metiens tukšos vārtos pēdējā minūtē ļāva izcīnīt uzvaru viesiem.

Stenlijas kausa izcīņas otrajā kārtā jeb Austrumu konferences pusfinālā "Rangers" mērosies spēkiem ar Karolīnas "Hurricanes" vai Ņujorkas "Islanders". Šajā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-1 vadībā atrodas "Hurricanes".

Tikmēr Rietumu konferences ceturtdaļfinālā 3-1 savā labā sērijās panākuši Edmontonas "Oilers" un Kolorādo "Avalanche" hokejisti.

"Avalanche" svētdien savā laukumā ar 5:1 (1:1, 3:0, 1:0) droši pieveica Vinipegas "Jets", bet "Oilers" pietika ar vieniem vārtiem, lai izbraukumā ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspētu Losandželosas "Kings" vienību.

Edmontoniešu vienīgos vārtus spēles 32.minūtē pēc Konora Makdeivida un Leona Draizaitla piespēlēm vairākumā guva Evans Bušārs.

"Oilers" vārtsargs Stjuarts Skiners atvairīja visus 33 mājinieku metienus, tiekot pie savas pirmās "sausās" spēles Stenlija kausa izcīņā, kamēr otros vārtos Deivids Ričijs tika galā ar 12 no 13 metieniem.

Sērijas piektā spēle trešdien tiks aizvadīta Edmontonā.

Savukārt "Avalanche" panākumā lielāko ieguldījumu deva Valērijs Ņičuškins, kurš izcēlās ar savu "hat trick" karjerā. Vēl pa 1+1 sakrāja Arturi Lehkonens un Keils Makars, kamēr vārtos Aleksandrs Georgijevs tika galā ar 26 no 27 metieniem.

Vienīgos vārtus "Jets" labā guva Neits Štrmits.

Šī sērija ar piekto maču otrdien turpināsies Vinipegā.

Vēl vienā Rietumu konferences ceturtdaļfināla duelī latviešu vārtsarga Artūra Šilova un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" vienība viesos ar 4:3 (1:1, 0:1, 2:1, 1:0) pagarinājumā pieveica Nešvilas "Predators", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-1.

Šilovs savā debijas mačā Stenlija kausa izcīņā atvairīja 27 no 30 metieniem.

Sērijas ceturtā spēle 30.aprīlī notiks Vankūverā, un, ja nepieciešams, tad sērija 3.maijā turpināsies Nešvilā un 5.maijā - Vankūverā. Nākamajā kārtā šī dueļa uzvarētājiem pretī stāsies Edmontonas "Oilers" un Losandželosas "Kings" pāra labākā komanda.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers", Teodoram Bļugeram vegasiešu sastāvā kļūstot par Stenlija kausa ieguvēju.