Koļinko glābj, Hidinks izvelk laimīgo lozi (11)

Turpinot gatavošanos Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram, Latvijas futbola valstsvienība trešdien Maskavā pārbaudes spēlē ar minimālu rezultātu zaudēja Krievijas nacionālajai komandai.

Gandrīz, gandrīz tas jau šķita kā viesos nosargāts bezvārtu neizšķirts, tomēr gandrīz jau neskaitās, un tieši spēles pēdējā minūtē uzvaras vārtus laukuma saimniekiem guva Pāvels Pogrebņaks - 0:1...

Krievijas izlases galvenais treneris holandietis Gūss Hidinks mazpazīstamā Pogrebņaka personā izvilka savu lielo lozi, jo sūtīja futbolistu cīņā tikai mača 81. minūtē un nekļūdījās.

Hidinkam šis bija debijas mačs pie Krievijas valstsvienības stūres, un to viņam, lai arī ne bez pūlēm, izdevās atzīmēt ar uzvaru.

Gūss Hidinks. Vai viņš palika apmierināts?
Gūss Hidinks. Vai viņš palika apmierināts? Foto: EPA/AFI

Lielāko spēles daļu acīmredzams teritoriāls pārsvars bija Krievijas futbolistiem, taču Aleksandrs Koļinko un aizsargi spēja novērst briesmas savu vārtu priekšā, bet paši izmēģināja laimi pretuzbrukumos.

Reālākā vārtu gūšanas iespēja radās mūsu komandas uzbrukuma līderim Mārim Verpakovskim, kas otrā puslaika sākumā izgāja viens pret vienu ar Igoru Akinfejevu, taču apspēlēt krievu pēdējo bastionu nespēja.

Mūsu futbola valstsvienībai šī bija pēdējā pārbaude pirms 2008. gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra, ko Latvijas valstsvienība 2. septembrī Rīgā sāks ar spēli pret rietumu kaimiņiem zviedriem.

Māris Verpakovskis (no kreisās) dabūja kārtīgi pamocīties ar dūšīgo krievu aizsargu Vasīliju Berezucki. Foto: EPA/AFI