Basketbolistēm neveiksme EČ atklāšanas spēlē

Ar zaudējumu Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīru ceturtdien Ungārijā (Šoprona) sāka Latvijas nacionālā sieviešu basketbola komanda, kas ar 60:76 C apakšgrupas pirmajā mačā piekāpās Serbijas izlasei.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē bija pieredzējusī Anete Jēkabsone-Žogota, izceļoties ar 11 punktiem. Otrās ceturtdaļas sākumā viņa savainoja potīti un turpinājumā laukumā parādījās vien epizodiski. Ceturtajā ceturtdaļā viņa nespēlēja nemaz.

Tikmēr Kristīne Vītola guva 9 punktus un savāca 16 atlēkušās bumbas zem groziem, bet kapteine Gunta Baško-Melbārde un Kate Aizsila pievienoja pa 8 punktiem.

Serbijas izlasē 19 punktus guva un rezultatīvākā spēlētāja bija Sonja Petroviča.

Otrās ceturtdaļas 4. minūtē Latvijas izlase ieguva 6 punktu pārsvaru (31:25), taču turpinājumā spēle veiksmīgāk vedās Serbijas komandai. Trešajā ceturdaļā Latvijas basketbolistes pārāk aizrāvās ar tālmetienu izpildīšanu. Pievīla precizitāte, kamēr serbietes, sajutušas spēles garšu, savas iespējas izmantoja. Pirms noslēdzošajām 10 minūtēm 58:48 priekšā atradās mūsu pretinieces.

Ceturtās desmitminūtes vidū Serbija izvirzījās vadībā pat ar 17 punktiem (lielākais pārsvars mačā), bet spēle noslēdzās ar rezultātu 76:60.

Latvija - Serbija 60:76 (19:21, 18:18, 11:19, 12:18)

Punktu guvējas Latvijas komandā: Jēkabsone-Žogota 11, Vītola 9+16AB, Aizsila 8, Baško-Melnbārde 8, Laksa 7, Kūlīte 5, Rozenberga 5, Putniņa 4, Eglīte 3.

Līdz šim Latvijas - Serbijas sieviešu izlašu ceļi bija krustojušies trīsreiz. Pēdējo no mačiem komandas aizvadīja 2013. gada Eiropas čempionāta grupu turnīrā, kurā izšķīrās iekļūšana sacensību otrajā posmā. Toreiz serbietes bija pārākas 62:56.

Piecas Latvijas izlases spēlētājas ir šādu turnīru debitantes. Vispieredzējušākā ir Gunta Baško-Melnbārde, kurai šis būs jau sestais finālturnīrs. Viņa arī ievēlēta par valstsvienības kapteini. Tāpat komandā pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezusies pieredzējusī Anete Jēkabsone-Žogota.

1 day to go to #EuroBasketWomen2015!

A photo posted by FIBA (@fiba) on

Nākamo spēli Latvija aizvadīs piektdien plkst. 17.30 pret Horvātiju. Turpinājumā mači pret Lielbritānijas (sestdien 17:30) un Krievijas (svētdien 20:00) izlasi.

Citā C apakšgrupas mačā Krievijas basketbolistes ar rezultātu 83:62 (22:13, 20:19, 23:7,18:23) apspēlēja Horvātijas valstsvienību.

Latvijas komandas sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs 2015
Zane Eglīte1.1701984RSU/Merks
Anete Jēkabsone-Žogota2.1771983Dinamo Kursk (RUS)
Gunta Baško-Melnbārde2./3.1811980Basket Landes (FRA)
Kitija Laksa2./3.1841996TTT Rīga
Kate Aizsila2./3.1771994RSU/Merks
Dita Liepkalne3./4.1821987Bembibre (ESP)
Dita Rozenberga3./4.1801992San Salvatore (ITA, A2)
Anete Šteinberga4.1901990Castors Brain (BEL)
Kristīne Vītola4./5.1961991Mann-Filter (ESP)
Aija Putniņa4./5.1921988San Martino (ITA)
Ieva Kūlīte4./5.1881988TTT Rīga
Zenta Meļņika5.1961991TTT Rīga

Eiropas čempionāta grupas

A (Timišoara)B (Oradea)C (Šombateli)D (Soprona)
FrancijaTurcijaSerbijaSpānija
ČehijaBaltkrievijaHorvātijaSlovākija
UkrainaPolijaLatvijaLietuva
MelnkalneItālijaKrievijaZviedrija
RumānijaGrieķijaLielbritānijaUngārija

Čempionāts risināsies trijos posmos

1) Grupas turnīrā katrai komandai 4 spēles (11.-15. jūnijs). Trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificējas otrajam posmam, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, 4. un 5. vietas ieguvējas dodas mājās.

2) 2 grupas turnīri pa sešām komandām (A+B spēlēs Debrecenā, C+D Ģērā), katrai 3 spēles (17.-22. jūnijs). Četru pirmo vietu ieguvējas kvalificējas trešajam posmam, 5. un 6. vietas ieguvējas dodas mājās.

3) izslēgšanas turnīrs Budapeštā (24.-28. jūnijs): ceturtdaļfināls, pusfināls un spēles par vietām. Čempiones kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 2.-5. vietas ieguvējas - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.