Prohorkina četri vārti «saplosa» HK «Rīga» (3)

Latvijas komanda «Rīga» Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā piektdien piedzīvoja vēl vienu smagu zaudējumu pret Maskavas vienību «Krasnaja armija».

«Rīga» izbraukumā atzina pretinieku pārspēku ar 2:6 (0:2, 2:3, 0:1).

Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Edgars Siksna un Nikolajs Jeļisejevs, savukārt Maskavas kluba labā ar četriem vārtiem atzīmējās Nikolajs Prohorkins, kurš šosezon demonstrēja atzīstamu sniegumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Maskavas CSKA.

Pateicoties Prohorkina pūliņiem, «Krasnaja armija» mača 22.minūtē bija izvirzījusies vadībā ar 3:0, bet līdz 30.minūtei «Rīga» prata panākt 2:4, taču turpinājumā Maskavas komanda guva divus bezatbildes vārtus, tiekot pie otrā pārliecinošā panākuma divu dienu laikā.

Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 2-0 par labu «Krasnaja armija».

Pirmdien abas komandas tiksies Rīgā.

Jau vēstīts, ka pirmajā abu komandu duelī ceturtdien pārliecinošu uzvaru savā laukumā ar 7:2 izcīnīja «Krasnaja armija».

Regulārā čempionāta savstarpējos mačos «Rīga» abas reizes spēja pieveikt «Krasnaja armija» hokejistus.

Kā zināms, konferences astotdaļfinālā «Rīgas» hokejisti saspringtā sērijā ar 3-2 pieveica Austrijas vienību Zalcburgas «Red Bull», izslēgšanas turnīra pirmo kārtu pārvarot pirmoreiz vēsturē.

Savukārt «Krasnaja armija» ar 3-0 pieveica Latvijas speciālista Aleksandra Beļavska trenēto Baltkrievijas komandu Bobruiskas «Dinamo-Šiņņik».

«Rīga» regulārajā čempionātā 56 mačos izcīnīja 104 punktus, kas ļāva Rietumu konferencē ierindoties augstajā sestajā vietā, bet «Krasnaja armija» ar 120 punktiem izcīnīja trešo vietu.

MHL regulāro čempionātu noslēdza 39 komandas no septiņām valstīm, izslēgšanas cīņas sasniedzot katras konferences 16 spēcīgākajām vienībām.

Arī trijās iepriekšējās sezonās Leonīda Tambijeva vadītā «Rīgas» komanda spēja iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā, ko iepriekš sauca par Harlamova kausa izcīņu, tomēr allaž jau pirmajā kārtā zaudēja Mitišču «Atlanti» komandai. Jāuzsver gan, ka toreiz izslēgšanas spēlēs piedalījās vien 16, nevis 32 komandas, kā šogad.