Rīgas ''Dinamo'' gūst uzvaru pirmajā pārbaudes spēlē (24)

Uzvaru pirmajā pārbaudes spēlē gatavošanās ciklā trešajai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonai pirmdien ''Volvo'' sporta centra hallē izcīnīja Rīgas ''Dinamo'' hokejisti, kas ar 5:2 pieveica bijušā Latvijas izlases konsultanta Vladimira Krikunova trenēto Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Rīdziniekiem divus vārtus guva un reizi rezultatīvi asistēja Oskars Cibuļskis.

Pirmajā trešdaļā vairākumā divus vārtus guva nominālie mājinieki ''Dinamo''. Rezultātu 18. minūtē ar tālu metienu no zilās līnijas atklāja aizsargs Oskars Cibuļskis, bet 50 sekundes vēlāk dubultu pārsvaru panāca kanādiešu leģionārs Marks Hartigans.

Otrās trešdaļas vidū Sergejs Koņkovs rezultātu samazināja līdz minimumam, taču 37. minūtē Lauris Dārziņš no vārtu priekšas atjaunoja divu vārtu starpību - 3:1.

28 sekundes līdz perioda beigām, otro reizi pārspējot Krisu Holtu, precīzi meta Koņkovs.

Spēles 43. minūtē savus otros vārtus vairākumā pēc Aleksandra Ņiživija un Hartigana piespēlēm guva Cibuļskis, bet punktu šim mačam 55. minūtē pielika slovāku uzbrucējs Tomašs Surovijs.

Rīgas ''Dinamo'' - Ņižņekamskas "Ņeftehimik" 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Vārtu guvēji: Oskars Cibuļskis (Dārziņš, K.Rēdlihs) 17:56 (1:0 vair.), Marks Hartigans (Cibuļskis, Ņiživijs) 18:46 (2:0 vair.), Sergejs Koņkovs (Pestuško, Senpjērs) 27:02 (1:2), Lauris Dārziņš (M.Rēdlihs, K.Rēdlihs) 36:44 (3:1), Koņkovs (Pestuško, Arhipovs) 39:32 (2:3), Oskars Cibuļskis (Ņiživijs, Hartigans) 42:57 (4:2 vair.), Tomašs Surovijs (Ņiživijs, Hartigans) 54:41 (5:2).

Par spēles labākajiem spēlētājiem tika nosaukti Aleksandrs Ņiživijs (Dinamo) un Sergejs Koņkovs (Ņeftehimik).

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtsargi: Kriss Holts (Edgars Lūsiņš).

Aizsargi: Arvīds Reķis - Krišjānis Rēdlihs, Sandis Ozoliņš - Oskars Cibuļskis, Rodrigo Laviņš - Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs - Jānis Andersons.

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš - Jānis Sprukts - Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs - Marks Hartigans - Tomašs Surovijs, Mārtiņš Karsums - Andris Džeriņš - Ģirts Ankipāns, Kenets Bergkvists - Vitālijs Karamnovs - Gints Meija.

Ņižņekamskas "Ņeftehimik" komandas sastāvs

Vārtsargi: Ivans Kasutins (Skots Monro).

Aizsargi: Nikolajs Belovs - Jevgeņijs Rasenskis, Sergejs Bernackis - Rinats Mamajevs, Daniels Fernholms - Maksims Berezins, Jons Georgijs Kostevs.

Uzbrucēji: Sergejs Koņkovs - Deniss Arhipovs - Maksims Pestuško, Aleksandrs Islamovs - Vadims Jepančencevs - Aleksejs Simakovs, Borns Melins - Martins Senpjērs - Maksims Jakuceņa, Aleksandrs Bumagins - Igors Poligalovs - Andrejs Mihnovs.

Kopumā pirms KHL regulārā čempionāta Rīgas ''Dinamo'' aizvadīs 11 pārbaudes spēles. Nākamais mačs paredzēts piektdien Tukumā pret Mārtiņa Cipuļa un Alekseja Širokova pārstāvēto Habarovskas ''Amur'' komandu.

Jaunās sezonas KHL regulāro čempionātu ''Dinamo'' atklās 9. septembrī, kad viesos tiksies ar Sanktpēterburgas SKA.