LFF un "11 vilki" saņem prestižu UEFA apbalvojumu

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs (centrā)

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas Futbola federācija (LFF) un "11 vilki" Latvijas nacionālās izlases identitāte saņēmusi prestižu apbalvojumu no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA). Īpašā atzinība Latvijai tika izteikta 31. oktobrī Rīgā notikušajā "UEFA Grow" jeb Izaugsmes balvu pasniegšanas ceremonijā.

"11 vilki" saņēma balvu par kreativitāti un inovāciju tēla kategorijā, UEFA izceļot, ka šis zīmols kalpo kā labs piemērs līdzjutēju, izlases un futbola kā sporta veida savstarpējai tuvināšanai.

Latvijas futbols šāda veida atzinību no UEFA izpelnījies pirmoreiz vēsturē.

"Ar lielu atbildības sajūtu izbaudījām šo lielisko iespēju pie sevis uzņemt tik lielu skaitu Eiropas futbola gaišāko prātu. Varējām sevi UEFA un visa Eiropas futbola priekšā apliecināt kā uzticamus un spējīgus saimniekus. Šajā unikālajā kopā sanākšanā ieguvām arī daudz jaunas informācijas, iespaidu un ideju, kā vēl vairāk stiprināt futbola lomu un nozīmīgumu Latvijā," izceļ LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

"Saņemtais apbalvojums, protams, bija liels pārsteigums un ļoti augsts pagodinājums, jo ne katru dienu Eiropas futbolā spējam būt starp labākajiem. Taču tā ir vieta, uz kuru tiecamies un vēlamies sasniegt gan laukumā, gan ārpus tā. Prieks, ka "11 vilki" iekaro Latvijas līdzjutēju sirdis un izskan arī starptautiski. Šis ir tikai pats sākums garam, izaicinājumiem bagātam, aizraujošam un iedvesmojošam ceļam uz ilgtermiņa izmaiņām Latvijas futbolā un mūsu zemes futbola kultūrā."

Rīga 30. un 31. oktobrī pirmoreiz pašmāju futbola vēsturē uzņēma kādu no UEFA ikgadējām apbalvošanas ceremonijām. Latvijas galvaspilsētu apmeklēja visu 55 UEFA dalībvalstu attīstības un mārketinga segmentu vadītāji, ar UEFA saistīti starptautiski eksperti no biznesa vides, kā arī citas nacionālo federāciju un UEFA amatpersonas. Divu dienu garumā notika pieredzes apmaiņas semināri, kuros tika apspriestas izaugsmes un mārketinga tendences futbolā un sportā, kā arī prezentētas Eiropas labākās pēdējo gadu pieredzes un piemēri.

"UEFA Grow" ir Eiropas futbola centrālā futbola biznesa attīstības programma, kas konsultē un atbalsta visas UEFA dalībvalstis tām būtiskāko futbola attīstības segmentu stiprināšanā. Reizi gadā īpašā konferencē un apbalvošanas ceremonijā tiek apkopoti visas Eiropas labākie piemēri, apspriestas būtiskākās aktualitātes un prezentēti dažādi futbola federāciju stratēģiskie projekti.

Neatkarīgu ekspertu žūrija šogad izskatīja kopumā 106 pretendentu iesniegumus no 44 UEFA dalībvalstīm, kas ir jauns rekords, bet balvas tika pasniegtas piecās nominācijās - futbola tēls, dalība futbolā, iesaiste futbolā, ienākumi no aktivitātēm un sieviešu futbola popularizēšana.

Šādas atzinības UEFA pasniedz kopš 2011. gada, un Rīgā notika piektā Izaugsmes apbalvojumu ceremonija. Iepriekš tās notikušas Parīzē, Romā, Portugāles pilsētā Kaškaišā un Atēnās.

Uz augšu