Putinam/Marcinkēvičam rekordaugsta vieta Pasaules kausa posmā

Kamaniņu braucēji Imants Marcinkēvičs (no kreisās) un Kristens Putins.

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas kamaniņu sporta divnieks Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs sestdien Austrijā Īglsas trasē izcīnīja augsto ceturto vietu Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā, sasniegdami savu karjeras labāko rezultātu.

Tikmēr brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja sesto vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 16.pozīcijā.

Putins/Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija ceturtie, bet otrajā braucienā uzrādīja astoto ātrāko laiku, kas ļāva saglabāt vietu četriniekā. Tikmēr Šici pirmajā braucienā bija 13., bet otrajā uzrādīja otro ātrāko laiku, pakāpdamies uz sesto pozīciju. Savukārt Gudramoviča/Kalniņa ekipāžām bija attiecīgi 14. un 18.vieta, kas summā deva 16.pozīciju.

Pirmajā posmā triumfēja austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers. Otrie bija iepriekšējo divu sezonu Pasaules kausa ieguvēji Toni Egerts/Saša Benekens no Vācijas, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,180 sekundes. Egerts pirms mēneša iedzīvojās kājas lūzumā, bet tas viņam nav traucējis atgriezties trasē.

Savukārt trešā vieta bija krieviem Vladislavam Južakovam/Jurijam Prohorovam, kuri bija 0,282 sekundes lēnāki par uzvarētājiem.

Putins/Marcinkēvičs uzvarētājiem zaudēja 0,409 sekundes, bet no goda pjedestāla atpalika 0,127 sekundes.

Iepriekš Latvijas jaunajai ekipāžai labākā vieta bija astotā, kas divreiz tika izcīnīta Siguldā.

Tikmēr Šici no uzvarētājiem atpalika 0,492 sekundes, bet Gudramovičs/Kalniņš zaudēja 1,702 sekundes.

Abos braucienos finišēja 21 ekipāža.

Sacensībās sievietēm Kendija Aparjode izcīnīja devīto vietu, Elīza Cauce bija 15.pozīcijā, bet Ulla Zirne ierindojās 18.vietā.

Svētdien norisināsies sacensības vīriem un Sprinta kauss.

Zirne piektdien izcīnīja sesto vietu PK sezonas pirmā posma Nāciju kausā, pamatsacensībām kvalificējoties arī Artūram Dārzniekam, Rikam Kristenam Rozītim un divniekam Putinam/Marcinkēvičam, kuri gan tika pie diskvalifikācijas, taču tik un tā varēs startēt pamatsacensībās.

Vieta pirmā posma pamatsacensībās jau iepriekš bija garantēta brāļiem Sičiem un Gudramovičam/Kalniņam, kā arī Kristeram Aparjodam, Ināram Kivleniekam, Caucei un Aparjodei.

Šajā Pasaules kausa sezona paredzēti deviņi posmi, sestajam no tiem janvāra vidū notiekot Siguldā. Savukārt pasaules čempionāts norisināsies janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā.

Uz augšu