Futbolists Savaļnieks: Izraēla mums ļāva spēlēt, bet to nedarījām

Roberts Savaļnieks.
Roberts Savaļnieks. Foto: Latvijas Futbola federācija (lff.lv)

Latvijas futbola izlases pretiniece Izraēla 2020.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas mačā Rīgā ļāva mājieniekiem izpausties laukumā, bet šāda iespēja netika izmantota, pēc spēles sacīja komandas spēlētājs Roberts Savaļnieks.

Latvijas izlase piektdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar 0:3 zaudēja Izraēlai. Tādejādi Latvijas futbolisti zaudējuši visās trijās līdz šim ciklā aizvadītajās spēlēs.

Pirmās piecas minūtes Latvijas komandas izpildījumā piektdienas cīņā bija optimismu veicinošas, taču spēles turpinājumā gandrži visās epizodēs izpaudās pretinieku pārākums. To uzreiz pēc mača žurnālistiem skaidroja Latvijas vienības sākumsastāva futbolists Savaļnieks.

"Grūti dalīties iespaidos pēc tādas spēles. Šādas spēles vienkārši nedrīkst tā beigties. Izraēla ļāva mums spēlēt, bet nezināmu iemeslu dēļ to vienkārši neizmantojām. Viņi parādīja savu individuālo meistarību noslēguma fāzē. Tapēc arī tāds reultāts," maču Rīgā rezumēja futbolists.

Savaļnieks uzsvēra, ka Izraēla spēles laikā vairākkārt mainījusi taktiku - brīžiem spēlējusi augstāk, brīžiem atkapusies. Šādi brīži esot bijuši jāizmanto latviešiem, lai pārņemtu iniciatīvu.

"Ja neskrietu viņiem līdzi, tad būtu vēl grūtāk. Viņi ir kustīgi, maina pozīcijas. Viens visu laiku spēlēja kā slēptais uzbrucējs. Uzskatu, ka mēs katrā mačā uzlabojam savas darbības standartsituācijās pretinieku laukuma pusē," teica spēlētājs.

Nākamo spēli Latvijas futbola izlase aizvadīs jau pirmdien, kad uzņems galvenā trenera Slavišas Stojanoviča tautiešus no Slovēnijas.

Slovēnija piektdien viesos ar 0:1 piekāpās Austrijai, kurai uzvaras vārtus 74.minūtē guva Gido Bērgštalers.