BMX riteņbraucējs Lisovskis izcīna otro vietu PČ

Klāvs Lisovskis.
Klāvs Lisovskis. Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Latvijas BMX riteņbraucējs Klāvs Lisovskis otrdien izcīnīja otro vietu Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā pasaules čempionātā krūzeru M25/29 grupā.

Lisovskis savā grupā uzvarēja visos trīs priekšbraucienos. Ceturtdaļfinālā viņš ieņēma otro vietu, bet pusfinālā atkal bija labākais.

Finālā latvietis izvirzījās vadībā, tomēr trešās taisnes beigās pieļāva kļūdu. Tas ļāva viņu apsteigt nīderlandietim Robinam van der Kolkam. Tikmēr Lisovskis finišēja otrajā vietā. Pusfinālā šajā grupā iekļuva Roberts Treimanis, kuram līdz finālam pietrūka viena vieta.

No Latvijas M17-24 grupas sportistiem vistālāk aizkļuva smiltenietis Renārs Auga. Arī viņam izdevās uzvarēt visus priekšbraucienus, kam sekoja divas otrās vietas pirmajos izslēgšanas braucienos. Pusfinālā Auga bija trešais, bet lielajā finālā Latvijas sportists finišēja septītajā vietā.

Vēl 12 gadus veco krūzeru grupā pusfinālu sasniedza Oskars Mežraups. Cīņā par iekļūšanu finālā Mežraups savā pusfināla braucienā finišēja sestajā vietā.

Latviju krūzeros pārstāvēja kopumā deviņi sportisti.

Trešdien sacensības aizvada jaunāko grupu sportisti puišu un meiteņu grupās. Čempionāta kulminācija būs svētdien, kad trasē dosies elites sportisti.