Pasečņiks ar teicamu sniegumu liek par sevi manīt NBA attīstības līgā

Anžejs Pasečņiks
Anžejs Pasečņiks Foto: Vašingtonas "Capital City Go-Go" kluba mājas lapa

Anžejs Pasečņiks naktī uz ceturtdienu (Latvijas laiks) gandrīz tika pie "double-double", palīdzot Vašingtonas "Capital City Go-Go" komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) attīstības līgas jeb G līgas spēlē.

"Capital City Go-Go" mājās ar rezultātu 118:110 (30:33, 29:27, 30:20, 29:30) uzveica NBA komandas Atlantas "Hawks" fārmklubu Koledžparkas "Skyhawks".

Latvijas basketbolists nospēlēja 27 minūtes, kuru laikā viņš guva 19 punktus (2p. 8/11, soda metieni 2/2) un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas.

Pasečņika rēķinā arī 1 rezultatīva piespēle, 1 pārtverta bumba, 2 kļūdas un 2 piezīmes.

Viņam šī bija labākā spēle NBA attīstības līgā gan gūto punktu, gan izcīnīto atlēkušo bumbu rādītājā.

23 gadus vecais Pasečņiks savā NBA G līgas debijas sezonā 5 spēlēs vidēji guvis 11,0 un izcīnījis 5,2 atlēkušās bumbas, laukumā pavadot 18,8 minūtes.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija NBA vairāk nekā 280 spēles aizvadījušais Džerians Grānts, bet pretiniekiem 29 punkti un 14 atlēkušās bumbas bija Čārlzam Braunam junioram.

"Capital City Go-Go" ar četrām uzvarām septiņās spēlēs ieņem sesto vietu Austrumu konferencē.

Pasečņiks ar Dāvja Bertāna pārstāvēto NBA komandu Vašingtonas "Wizards" vienojies par "Exhibit 10" tipa līgumu, kas paredz, ka viņš saņems minimālo atalgojumu.

Tāpat basketbolists bonusos var nopelnīt līdz pat 50 000 ASV dolāru (45 000 eiro). Šī tipa līgums NBA komandām savā sistēmā ļauj paturēt vairāk spēlētāju nekā atļauts pieteikt līgas spēlēm. Tāpat tas nākotnē var pārkvalificēties par pilnvērtīgu NBA līgumu.

"Exhibit 10" tipa līgumu var noslēgt tikai tās NBA komandas, kuru fārmklubi spēlē attīstība līgā. Viens NBA klubs vienlaicīgi drīkst noslēgt ne vairāk kā sešus "Exhibit 10" tipa līgumus.