Melbārdis ar Dambi Siguldā izcīna uzvaru Eiropas kausa posmā

Olimpiskā čempiona Oskara Melbārža pilotētais bobsleja divnieks ar stūmēju Intaru Dambi svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Eiropas kausa posma sacensībās.

Melbārdim tā ir otrā uzvara šajā sezonā.

Melbārža pilotētais divnieks abos startos ar 4,99 sekundēm bija astotais, toties braucienos viņiem bija otrā un pirmā vieta. Pirmajā braucienā Latvijas divnieks trasi veica 50,26 sekundēs, par divām simtdaļām piekāpjoties vācietim Simonam Fraidlim. Otrajā braucienā latvieši ar 50,27 sekundēm bija ātrākie un sāncensim atvinnēja sešas sekundes simtdaļas.

Līdz ar to, Fraidli ekipāža uzvarētājiem zaudēja nieka 0,04 sekundes, bet trešajā pozīcijā palikusī Krievijas pilota Rostislava Gaitukeviča ekipāža bija 0,22 sekundes lēnāka.

Septīto vietu izcīnīja pilota Dāvja Kaufmaņa un stūmēja Ričarda Vārava ekipāža, kas startā bija piektā, bet braucienos ieņēma desmito un sesto vietu. Tikmēr Emīls Cipulis/Reinis Nungurs ierindojās 11.pozīcijā - startā viņiem 12. un 10.rezultāts, bet finišā 12. un astotā vieta.

Kaufmanis Melbārdim zaudēja 0,90 sekundes, bet Cipulis atpalika 1,20 sekundes.

Sacensībās piedalījās 18 ekipāžas.

Sestdien vislabākais starts padevās Kaufmaņa un Arņa Bebriša ekipāžai, kas izcīnīja ceturto vietu un tikai par 0,01 sekundi atpalika no pjedestāla. Melbārža un Dambja divnieks ierindojās devītajā vietā, bet Cipulis ar Danu Ivo Kleinbergu finišēja ar 14.ātrāko laiku.

Sestdien Siguldā norisinājās arī skeletona Eiropas kausa posms, kurā dubultuzvaru svinēja Endija Tērauda un Dārta Zunde, bet vīriem nepārspēts bija Krists Netlaus.

Pēc Siguldas posma bobslejā vēl būs atlikušas sacensības Īglsā, kur notiks sezonas pēdējais posms bobslejā divniekiem un vēl divi posmi bobslejā četriniekiem. Skeletonā Eiropas kausa sezonas noslēgums Altenbergas trasē Vācijā, kur notiks pēdējie divi posmi. 

Eiropas kauss skeletonā ir pēc spēka trešais līmenis aiz Pasaules kausa un Starpkontinentālā kausa, bet bobslejā tas ir otrais ešelons aiz Pasaules kausa.

Pēc mēneša Siguldā norisināsies Pasaules kausa posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts skeletonā un bobslejā divnieku ekipāžām.

Uz augšu
Back