Itālijas sporta ministrs atbalsta ideju par futbolistu algu samazināšanu

Krištianu Ronaldu (no kreisās)

FOTO: AFP/SCANPIX

Lai izvairītos no katastrofāliem zaudējumiem, Itālijas sporta ministrs Vinčenco Spadafora ceturtdien atbalstījis ideju par spēlētāju algu samazināšanu Itālijas A futbola sērijā.

Trešdien Itālijas Futbola federācijas (FIGC) prezidents Gabriels Gravina paziņoja, ka pirmie futbola mači valstī, visticamāk, būs redzami ne ātrāk par maiju, nevis aprīli, kā iepriekš tika plānots.

Pirms sezona pārtraukuma izsludināšanas, Itālijas A sērijā komandas vienu spēļu kārtu aizvadīja pie tukšām tribīnēm, tomēr 9.martā mači tika apturēti uz mēnesi.

Savukārt vēl dažas dienas vēlāk Itālija paziņoja, ka līdz 25.aprīlim valstī ir noteikts karantīnas stāvoklis, kas nozīmē, ka līdz tam laikam nenotiks neviens masu pasākums. Tāpat cilvēkiem bez speciālām atļaujām ir liegts atrasties uz ielas.

Šī iemesla dēļ klubiem papildu mēnesis jāpavada bez ienākumiem, kas sezonas izskaņā nozīmētu lielus zaudējumus. Tāpēc Spadafora atbalstīja FIGC iepriekš minēto, ka spēlētājiem varētu samazināt atalgojumu.

"Pilnībā piekrītu federācijas prezidentam Gravinam. Futbolistu algas nebūs tabu temats. Man nešķiet, ka šis vispār ir problēmjautājums, kas prioritāri būtu jārisina," pauda sporta ministrs.

Savukārt A sērijas finanšu padomnieks kompānija "Deloitte" jau aprēķinājuši, ka pilnīga sezonas pārtraukšana līgai izmaksātu 720 miljonus eiro, taču, ja tiek aizvadītas atlikušās spēles, zaudējumu apmērs būs krasi mazāks - 170 miljoni eiro.

Covid-19 vīruss turpina straujo izplatību, kā rezultātā saslimšana ar to konstatēta arī Itālijas A sērijas futbola komandas Florences "Fiorentina" desmit cilvēkiem.

Par lielu inficēto skaitu medijiem paziņoja kluba īpašnieks Roko Komisso, kurš atklāja, ka saslimšana ar Covid-19 konstatēta desmit personām, no kurām trīs jau ir hospitalizētas.

Covid-19 vīruss dažu nedēļu laikā Itālijā jau laupījis teju 3000 cilvēku dzīvības.

Pirmais inficēšanās gadījums ar Covid-19 vīrusu tika konstatēts Turīnas "Juventus" vienības aizsargam Danielam Rugani.

Uz augšu