Latvijas basketbola čempionātu izslēgšanas turnīri šosezon nenotiks

Basketbola bumba

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Latvijas basketbola čempionātu izslēgšanas turnīri šosezon nenotiks, ceturtdien paziņoja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijas valdības izsludinātā ārkārtējā situācija un Force majeure apstākļi (sporta infrastruktūras nepieejamība, publisko pasākumu aizliegums, ceļošanas ierobežojumi, u.c.) padarījuši neiespējamu basketbola komandu normālu funkcionēšanu, tāpēc LBS valde nolemj:

  • atbalstīt Latvijas-Igaunijas basketbola līgas valdes lēmumu pārtraukt 2019./2020. gada sezonas čempionāta tālāku norisi;
  • atcelt aprīlī un maijā paredzēto Latvijas vīriešu čempionāta izslēgšanas turnīru;
  • pārtraukt marta sākumā startējušo "Douglas" Latvijas Sieviešu basketbola līgas turnīru;
  • atcelt aprīlī paredzēto Latvijas sieviešu čempionāta izslēgšanas turnīru;
  • par 2019./2020. gada sezonā notikušo sacensību statusu (komandu klasifikāciju u.c.), kā arī "Ramirent" LBL2, LBL3 un LJBL čempionātu izspēli lemt tuvākajās dienās. 

'Basketbola spēles noteikumi liek darīt visu iespējamo, lai spēles notiktu saskaņā ar kalendāru, taču ārkārtas apstākļi prasa ārkārtas rīcību, lai maksimāli sargātu visu basketbola sabiedrības dalībnieku - spēlētāju un treneru, līdzjutēju un rīkotāju - veselību un drošību," paziņojumā norāda LBS prezidents Raimonds Vējonis.

"Aicinu visus atbildīgi izturēties pret savu, tuvinieku un visu sabiedrības locekļu veselību, un ceru ka šajā sarežģītajā laikā basketbola sabiedrības dalībnieki rīkosies savstarpēji solidāri, tai skaitā izpildot saistības, kas uzņemtas pret spēlētājiem. Dzīve un darbs turpinās, esam pietiekami stipri, lai kopā veiksmīgi un droši pārlaistu šo sarežģīto posmu un atkal satiktos basketbola laukumos," sacīja Vējonis. 

Uz augšu