Video Šilovs ielaiž tikai vienu ripu un svin šosezon otro uzvaru NHL

Latvijas hokeja vārtsargs Artūrs Šilovs
Latvijas hokeja vārtsargs Artūrs Šilovs Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien sekmēja Vankūveras "Canucks" uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Canucks" izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) pārspēja Arizonas "Coyotes".

23 gadus vecais Šilovs atvairīja 20 no 21 pretinieku metiena (95,2%), izcīnot šosezon otro uzvaru divos NHL mačos.

Jau vēstīts, ka Šilovs svētdien tika atzīts par mača otro zvaigzni "Canucks" uzvarā pret Anaheimas "Ducks".

"Canucks" labā vārtus guva ASV hokejisti Konors Garlends un Kvins Hjūzs, kurš izpildīja arī rezultatīvu piespēli.

Šilovs vienīgo reizi kapitulēja trešā perioda vidū, kad vairākumā viņu no tuvas distances pārspēja kanādietis Dilans Ganters.

"Coyotes" vārtsargs kanādietis Konors Ingrems atvairīja 31 no 33 metieniem (93,9%).

Uzvarētāju sastāvā Teodors Bļugers šajā mačā uz ledus bija 14 minūtes un 44 sekundes, no kurām divas minūtes un 30 sekundes spēlēja mazākumā.

Latvijas uzbrucējs izpildīja vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, uzvarēja septiņos no 14 iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šajā sezonā Bļugers 62 mačos guvis piecus vārtus, atdevis 21 rezultatīvu piespēli un iekrājis pozitīvu lietderību +8.

Savukārt Šilovs divās spēlēs ticis pie divām uzvarām, vidēji 1,50 zaudētiem vārtiem un atvairījis 93,02% metienu.

Šilovs šosezon pārsvarā spēlēja Amerikas Hokeja līgā (AHL), kur Ebotsfordas "Canucks" rindās 33 dueļos svinējis 15 uzvaras, četras reizes nostāvējis "sausā", ielaidis vidēji 2,74 ripas un atvairījis 90,7% metienu.

Uz NHL pirmo izsaukumu Šilovs saņēma pirms vairāk nekā divām nedēļām pēc tam, kad savainojumu guva Tečers Demko.

"Canucks", kas jau nodrošinājusi vietu Stenlija kausa izcīņā, ar 102 punktiem 76 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē.

"Coyotes" ar 67 punktiem 75 mačos ierindojas 13. pozīcijā Rietumu konferencē.

Vankūveras hokejisti nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad izbraukumā mērosies spēkiem ar Losandželosas "Kings"