Džeimss ar 30 punktiem palīdz "Lakers" izcīnīt pirmo uzvaru sērijā

LETA/AP

Lebrons Džeimss sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra pirmās kārtas ceturtajā mačā izcēlās ar 30 punktiem un sekmēja Losandželosas "Lakers" pirmo uzvaru.

Rietumu konferences ceturtdaļfinālā "Lakers" savā laukumā ar 119:108 (28:23, 33:25, 30:32, 28:28) pārspēja Denveras "Nuggets", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 3-1.

Džeimss mājinieku rindās ar 30 punktiem bija rezultatīvākais, Entonijs Deiviss pievienoja 25 punktus un 23 atlēkušās bumbas, bet 21 punktu guva D'Andželo Rasels un Ostins Rīvss, kura kontā arī sešas rezultatīvas piespēles.

Denveras komandā Jokičs iekrāja 33 punktus, 14 bumbas zem groziem un 14 rezultatīvas piespēles, Maikls Porters tika pie 27 punktiem un 11 atlēkušajām bumbā, kamēr vēl 22 punktus guva Džamals Marejs.

"Lakers" nebija uzvarējusi "Nuggets" kopš 2022.gada decembra, atzīstot Denveras komandas pārākumu 11 cīņās pēc kārtas.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Oklahomasitijas "Thunder" viesos ar 106:85 (23:19, 37:27, 25:23, 21:16) uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans" un sērijā panāca 3-0, nonākot viena panākuma attālumā no iekļūšanas nākamajā kārtā.

Starp viesiem ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Šejs Gildžess-Aleksandrs, bet 21 punktu guva Džošs Gidijs un Džeilens Viljamss, kurš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

"Pelicans" no trešā zaudējuma pēc kārtas neglāba Brendons Ingrems un Kristians Džeimss Makolums, kuri guva attiecīgi 19 un 16 punktus.

Savukārt Austrumu konferences ceturtdaļfinālā Orlando "Magic" mājās ar 112:89 (22:23, 29:37, 37:10, 24:19) guva panākumu pār Klīvlendas "Cavaliers" un sērijā panāca neizšķirtu 2-2.

Laukuma saimnieku uzvaru ar 34 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām sekmēja Francs Vāgners, Džonatans Īzaks guva 14 punktus, bet vēl pa 12 punktiem iekrāja Markelle Fulcs un Džeilens Sagss.

Klīvlendas komandā ar 21 punktu un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Džerens Alens, kamēr 18 punktus un sešas rezultatīvas piespēles pievienoja Donovans Mičels.

Jau ziņots, ka Bostonas "Celtics", Kristapam Porziņģim gūstot 18 punktus, viesos ar 104:84 (21:12, 42:27, 24:22, 17:23) pārspēja Maiami "Heat" un Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā panāca 2-1.