Spānijas futbolisti Jamala rekordspēlē pārliecinoši uzvar Horvātiju

Spānijas vīriešu futbola izlase sestdien Berlīnē Eiropas čempionāta finālturnīra B apakšgrupas pirmajā spēlē ar 3:0 (3:0) pārspēja Horvātiju.

Spānis Lamine Jamals 16 gadu un 338 dienu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko futbolistu Eiropas čempionāta vēsturē. Iepriekšējais rekordists bija polis Kacpers Kozlovskis, kurš 2021.gada meistarsacīkstēs laukumā devās 17 gadu un 246 dienu vecumā.

Spāņiem vārtus guva Alvaro Morata, Fabians Ruiss un Dani Karvahals.

Spēles 29.minūtē pēc Ruisa piespēles Morata saņēma bumbu starp aizsargiem un ātrā reidā noslēdza uzbrukumu ar gūtiem vārtiem. Trīs minūtes vēlāk, asistējot Rodri, Ruiss pie soda laukuma robežas saņēma bumbu, tehniski apmānīja pāris pretiniekus un panāca 2:0.

Puslaika otrajā pusē pāris bīstami momenti bija arī horvātiem, taču neizdevās uzbrukums noslēgt ar rezultatīvu sitienu. Turpretī spāņi savu iespēju izmantoja - puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē pēc Jamala centrējuma Karvahals ar kāju no vārtu priekšas raidīja bumbu tīklā.

Otrā puslaika sākumā, 52.minūtē, Livakovičs liedza Jamalam gūt viņa pirmos vārtus čempionātā. Mazliet vēlāk pie otriem vārtiem spāņi pašaizliedzīgi nospēlēja aizsardzībā un sekmīgi spēlēja arī vārtsargs Unai Simons.

78.minūtē spāņiem neveikli nospēlējot soda laukumā, Rodri pārkāpa noteikumus un uz Spānijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Simons atvairīja Bruno Petkoviča sitienu, bet pirmais pie atsistās bumbas bija Ivans Perišičs, kurš piespēlēja Petkovičam. Lai gan bumba nonāca vārtos, rezultāts nemainījās, jo Perišičs par ātru bija ieskrējis soda laukumā.

Vēlāk šajā apakšgrupā tiksies pašreizējā čempione Itālija un Albānija.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Spānijas izlases sastāvs: Unai Simons, Dani Karvahals, Robins le Normands, Načo Fernandess, Marks Kukurelja, Pedro Gonsaless Lopess jeb Pedri (Dani Olmo, 60.min.), Rodri Hernandess (Martins Zubimendi, 87.min.), Fabians Ruiss, Lamine Jamals (Ferrans Torress, 86.min.), Alvaro Morata (Mikels Ojarzavals, 67.min.), Niko Viljams (Mikels Merino, 68.min.).

Horvātijas izlases sastāvs: Dominiks Livakovičs, Josips Stanišičs, Marins Pongračičs, Joško Gvardiols, Josips Šutalo, Luka Modričs (Mario Pašaličs, 65.min.), Mateo Kovačičs (Luka Sučičs, 65.min.), Marcelo Brozovičs, Lovro Majers, Andrejs Kramaričs (Bruno Petkovičs, 72.), Ante Budimirs (Ivans Perišičs, 56.min.).