Latvijas florbola valstsvienība piekāpjas Čehijai (1)

Pirmo zaudējumu pret turnīra rīkotājiem čehiem pasaules čempionātā florbolā piedzīvoja Latvijas valstsvienība, kas piekāpās ar 3:5, tādējādi zaudējot cerības iekļūt pusfinālā.

Maču ļoti veiksmīgi iesāka mūsu valstsvienība, izvirzoties vadībā jau spēles trešajā minūtē, kad precīzs metiens padevās Ingum Laiviņam. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma mājinieki, kuri 13. minūtē panāca izlīdzinājumu – 1:1. Taču pēc pusotras minūtes čehus vadībā izvirzīja Alesa Zaļesnija. Pirmajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās, un komandām dodoties pirmajā atpūtā minimāls pārsvars 2:1 bija Čehijas komandai.

Otrās trešdaļas sākumā Laiviņš guva savus otros vārtus spēlē, tādējādi panākot izlīdzinājumu. Tomēr 27. minūtē Čehijas valstsvienība vadību atguva un noturēja līdz pat trešdaļas beigu signālam. Rezultāts pēc diviem cēlieniem bija 3:2.

Trešajā trešdaļā vienīgos vārtus Latvijas komandā guva Andis Levītis, bet Čehijas komandā pa reizi mūsu vārtsargu pārspēja Alešs Jakubeks un Martins Ostranskis. Galarezultātā mūsu komanda piekāpās ar 3:5.

Latvija – Čehija 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Latvijas izlase ieņēmusi attiecīgi sesto un piekto vietu, bet šoreiz komandai izvirzīts uzdevums pakāpties vēl vismaz par vienu vietu.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs: vārtsargi - Andis Blinds ("Talsi"), Mārtiņš Krūms ("Latvijas Avīze"/LU); aizsargi - Aigars Belasovs, Andris Malkavs, Mārtiņš Rajeckis (visi "CelTik/Lekrings"), Andis Levītis ("Bauska"), Dailis Skudrītis, Oskars Fīrmanis (abi "Talsi"), Jānis Peičs ("Rubene"); uzbrucēji - Pēteris Freimanis, Ainārs Juškēvičs (abi RTU), Jānis Jansons, Kristians Lisovskis, Artis Raitums (visi "Talsi"), Ivars Jēkabsons, Oskars Repke (abi "Rubene"), Ingus Laiviņš ("CelTik/Lekrings"), Ivo Preiss, Atis Blinds (abi "Latvijas Avīze"/LU), Māris Akmentiņš ("Bauska").

Rīt Latvija tiksies ar vieniem no turnīra galvenajiem favorītiem Zviedriju. Spēles sākums pulksten 12.10.