Latvija pārliecinoši uzvar Itāliju (17)

Otro uzvaru divu dienu laikā šodien pasaules čempionātā Čehijas pilsētā Ostravā izcīnījusi Latvijas vīriešu florbola izlase, kas ar 9:3 pārspēja Itālijas valstsvienību. Latvijas komandā par labāko spēlētāju tika nosaukts Andis Levītis.

Latvijas izlasē pa divām reizēm izcēlās Atis Blinds un Kristians Lisovskis, bet pa reizei precīzi meta Martins Rajeckis, Jānis Jansons, Ingus Laivins, Ivo Preiss un Ainārs Juškēvičs.

Jau no spēles pirmajām minūtēm laukumā dominēja mūsu valstsvienība, kura aktīvi apšaudīja itāļu sargātos vārtus. Piektajā minūtē Atis Blinds Latvijas komandu izvirzīja vadībā ar 1:0, bet vēl pēc divām minūtēm rezultāta starpību dubultoja. Turpinājumā mūsu komandas spiediens palielinājās vēl vairāk, līdz 19. minūtē mūsējie panāca 3:0. Šoreiz ar precīzu metienu izcēlās Mārtiņš Rajeckis. Trešajā divdesmitminūtē rezultāts vairs nemainījās, un, komandām dodoties pirmajā atpūtā, rezultāts bija 3:0.

Otrajā trešdaļā situācija būtiski nemainījās. Latvija turpināja pirmajā trešdaļā iesākto, un mūsu izlase guva trīs vārtus, uz ko itāļi atbildēja ar diviem. Trešajā trešdaļā mūsu komanda rezultativitāti nezaudēja un arī guva trīs vārtus, kamēr Itālijas valstsvienība vienus. Galarezultātā Latvija svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 9:3.

Latvijas izlase – Itālijas izlase 9:3 (3:0 3:2 3:1)

Vakar Latvija ar 4:3 pārspēja Krievijas valstsvienību.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Latvijas izlase ieņēmusi attiecīgi sesto un piekto vietu, bet šoreiz komandai izvirzīts uzdevums pakāpties vēl vismaz par vienu vietu.

Latvijas vīriešu florbola izlases sastāvs: vārtsargi - Andis Blinds ("Talsi"), Mārtiņš Krūms ("Latvijas Avīze"/LU); aizsargi - Aigars Belasovs, Andris Malkavs, Mārtiņš Rajeckis (visi "CelTik/Lekrings"), Andis Levītis ("Bauska"), Dailis Skudrītis, Oskars Fīrmanis (abi "Talsi"), Jānis Peičs ("Rubene"); uzbrucēji - Pēteris Freimanis, Ainārs Juškēvičs (abi RTU), Jānis Jansons, Kristians Lisovskis, Artis Raitums (visi "Talsi"), Ivars Jēkabsons, Oskars Repke (abi "Rubene"), Ingus Laiviņš ("CelTik/Lekrings"), Ivo Preiss, Atis Blinds (abi "Latvijas Avīze"/LU), Māris Akmentiņš ("Bauska").

Nākamo maču Latvija aizvadīs rīt, kad plkst. 18:00 tiksies ar mājiniekiem čehiem. Šo spēli atkārtojumā varēs vērot LTV7 kanālā (21.30).