Zināmas visas Čempionu līgas 1/8 fināla dalībnieces

UEFA Čempionu līgas futbola turnīrā trešdienas vakarā kļuva zināmas visas 16 komandas, kuras turpinās cīņu nākamajā kārtā jeb astotdaļfinālā.

Vācijas čempionvienība Minhenes «Bayern» apakšgrupu turnīra noslēdzošās kārtas (6.) mačā savā laukumā ar 3:0 pārliecinoši apspēlēja Latvijas pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvēto Maskavas CSKA no Krievijas, izcīnot pirmo vietu E grupā. Cauņa šajā mačā palika rezervē.

Otrajā E apakšgrupas spēlē Anglijas vienība Mančestras «City» ar 2:0 viesos pieveica Itālijas klubu «AS Roma», kvalificējoties turnīra otrajam posmam.

F grupā Katalonijas vienība «Barcelona» (Spānija) savu līdzjutēju priekšā 3:1 pārspēja ambiciozo Parīzes komandu «Saint-Germain», bet turnīra otrajai kārtai kvalificējās abas komandas.

Pa vieniem vārtiem uzvarētāju labā guva argentīnietis Lionels Mesi, brazīlietis Neimars un urugvajietis Luiss Suaress, kamēr viesiem vienīgos vārtus guva Zviedrijas uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs.

Tikmēr otrajā šīs grupas mačā Nīderlandes vienība Amsterdamas «Ajax» ar 4:0 sagrāva Nikosijas APOEL no Kipras.

G grupā pārliecinoši labākā vienība bija Londonas «Chelsea», kura noslēdzošās kārtas mačā 3:1 savā laukumā apspēlēja Portugāles klubu «Sporting». Savukārt Vācijas «Schalke 04» ar 1:0 pārspēja «Maribor» un grupā izcīnīja otro vietu, kvalificējoties sacensību nākamajai stadijai.

Visbeidzot H grupā «Porto» futbolisti no Portugāles 1:1 cīnījās neizšķirti ar Ukrainas komandu «Shakhtar», taču izcīnīja pirmo vietu apakšgrupā. Kamēr otro vietu ieņēma tieši Ukrainas vienība. Otrajā šīs grupas mačā Baltkrievijas klubs Borisovas BATE 0:2 piekāpās Bilbao «Athletic» no Spānijas.

No A, B, C un D apakšgrupām vietu 1/8 finālā nodrošināja Itālijas čempionvienība Turīnas «Juventus», Šveices komanda «Basel», Francijas vicečempions «Monaco», Spānijas čempione un pagājušā gada fināliste Madrides «Atletico», pašreizējā čempionvienība Madrides «Real» (Spānija), Vācijas klubs Leverkūzenes «Bayer», Vācijas vicečempioni Dortmundes «Borussia» un Londonas «Arsenal» no Anglijas.

Astotdaļfināla izloze notiks 15. decembrī, bet mači risināsies 17. - 18. un 24. - 25. februārī un 10. - 11. un 17. - 18. martā.

Apakšgrupās trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, kas ir otrs spēcīgākais klubu turnīrs Vecajā kontinentā.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 2015. gada 6. jūnijā Berlīnes olimpiskajā stadionā.