Latvijas florbola valstsvienība PČ izcīna 5. vietu (22)

Latvijas vīriešu florbola izlase pasaules čempionāta spēlē par piekto vietu sestdien spēles pagarinājumā ar rezultātu 6:5 (1:2, 2:2, 2:1, 1:0) apspēlēja Norvēģiju, trešo čempionātu pēc kārtas izcīnot piekto vietu.

Uzvaras vārtus spēles pagarinājumā Latvijai guva Jānis Jansons.

Pirmajā spēles periodā Norvēģijas sportisti prata izvirzīties vadībā ar rezultātu 2:0, taču līdz tā izskaņai Latvijas izlase vienus vārtus atspēlēja, kad precīzs raidījums padevās Andrim Malkavam.

Otrā perioda ievada norvēģi atjaunoja divu vārtu pārsvaru, taču Latvijas komanda drīz vien prata atspēlēties, atjaunojot spēles sākotnējo līdzsvaru. Vārtus otrajā periodā Latvijas izlases labā guva Atis Blinds un Mihails Kostusevs. Tiesa, atpūtā latvieši atkal devās ar vienu vārtu deficītu.

Trešajā periodā Ainārs Juškēvičs vispirms panāca 4:4, bet vēlāk Kostusevs jau vadībā izvirzīja Latviju, tomēr norvēģi prata rezultātu izlīdzināt, liekot spēles uzvarētāju noskaidrot mača pagarinājumā.

Pagarinājuma septītajā minūtē uzvaru Latvijai nodrošināja Jansona precīzais raidījums.

Tādējādi Latvijas florbola izlase jau trešo pasaules čempionātu pēc kārtas noslēdza piektajā vietā, kas arī bija komandas vadības dotais uzdevums.

Līdz ar piektās vietas izcīnīšanu Latvijas izlase sev nodrošinājusi automātisku iekļūšanu nākamajā čempionātā, kas norisināsies 2012. gadā Šveicē.

Latvijas florbola valstsvienības sastāvs

Vārtsargi: Guntis Bundzenieks (''Lekrings''), Andis Blinds (''RTU/Inspecta'').

Aizsargi: Oskars Fīrmanis (''RTU/Inspecta''), Andris Malkavs (''Lekrings''), Ivo Preiss (''RTU/Inspecta''), Gints Siliņš (''Kurši''), Dailis Skudrītis (SK ''Pārgauja''), Aigars Belasovs (''Loviisa Tor''), Jānis Rajeckis (''Lekrings'').

Uzbrucēji: Mārtiņš Rajeckis (''Lekrings''), Atis Blinds (''RTU/Inspecta''), Jānis Jansons (''Pixbo Wallenstam IBK''), Ingus Laiviņš (''Loviisa Tor"), Ainārs Juškēvičs (''RTU/Inspekta''), Ivars Jēkabsons (''Rubene''), Mihails Kostusevs (''Loviisa Tor''), Artis Raitums (''Talsi/Triobet''), Artis Savins (''Lielvārde''), Aleksandrs Abramovs (''Lekrings''), Kristians Lisovskis (''RTU/Inspecta'').

Pasaules čempionātā šogad pirmo reizi piedalās 16 komandas un ir jauna izspēles kārtība.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Latvijas nacionālā komanda 2008. un 2006. gadā izcīnīja augsto 5. vietu.