Latvijas florbolisti iekļūst pasaules čempionāta 1/4 finālā (18)

Latvijas florbola valstsvienība šodien Helsinkos (Somija) iekļuva pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Izšķirīgajā B apakšgrupas spēlē par tikšanu labāko astotniekā latvieši ar 6:0 uzvarēja Polijas izlasi.

Pirmajā trešdaļā Latvijai 2:0 pārsvaru nodrošināja Ata Blinda un Jāņa Jansona precīzie raidījumi. Otrā perioda sākumā vēlreiz izcēlās Blinds, panākot jau 3:0.

Trešajā trešdaļā vēl divus vārtus guva Jansons, bet punktu spēlei 13 sekundes pirms finālsvilpes, realizējot soda metienu, pielika Ainārs Juškēvičs.

Latvija - Polija 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Metieni: 51 - 49

Līdz ar to Latvija iekļuva pasaules čempionāta 1/4 finālā, kur tiksies ar A apakšgrupas labāko komandu Somiju, kas ar rezultātu 14:2 uzvarēja Krieviju.

Kā ziņots, turnīra pirmajā spēlē Latvija ar 2:6 piekāpās Šveicei, bet nākamajā mačā ar 27:1 sagrāva Singapūras izlasi.

Vēl šodien Šveice tiksies ar Singapūru, tomēr šim mačam vairs nav sportiskas nozīmes, jo šveicieši jau nodrošinājuši pirmo vietu grupā, bet singapūrieši paliks ceturtajā pozīcijā.

Latvijas florbola valstsvienības sastāvs

Vārtsargi: Guntis Bundzenieks (''Lekrings''), Andis Blinds (''RTU/Inspecta'').

Aizsargi: Oskars Fīrmanis (''RTU/Inspecta''), Andris Malkavs (''Lekrings''), Ivo Preiss (''RTU/Inspecta''), Gints Siliņš (''Kurši''), Dailis Skudrītis (SK ''Pārgauja''), Aigars Belasovs (''Loviisa Tor''), Jānis Rajeckis (''Lekrings'').

Uzbrucēji: Mārtiņš Rajeckis (''Lekrings''), Atis Blinds (''RTU/Inspecta''), Jānis Jansons (''Pixbo Wallenstam IBK''), Ingus Laiviņš (''Loviisa Tor"), Ainārs Juškēvičs (''RTU/Inspekta''), Ivars Jēkabsons (''Rubene''), Mihails Kostusevs (''Loviisa Tor''), Artis Raitums (''Talsi/Triobet''), Artis Savins (''Lielvārde''), Aleksandrs Abramovs (''Lekrings''), Kristians Lisovskis (''RTU/Inspecta'').

Pasaules čempionātā šogad pirmo reizi piedalās 16 komandas un ir jauna izspēles kārtība.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Latvijas nacionālā komanda 2008. un 2006. gadā izcīnīja augsto 5. vietu.