Latvijas florbola izlase zaudē Šveicei (8)

Latvijas vīriešu florbola izlase pasaules čempionāta B apakšgrupas pirmajā un reizē arī izšķirošajā mačā sestdien ar 2:6 (1:3, 0:1, 1:2) piekāpās spēcīgajai Šveices izlasei.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Atis Blinds un Artis Raitums.

Līdz 16.minūtes sākumam Šveice bija izvirzījusies vadībā ar 3:0, tomēr 52 sekundes pēc trešo vārtu zaudēšanas Blindam izdevās precīzs metiens, samazinot rezultāta starpību.

Tomēr otrajā trešdaļā šveicieši atjaunoja trīs vārtu pārsvaru, bet trešajā trešdaļā savu vadību tikai nostiprināja. Savukārt Latvija otros vārtus guva tikai nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Visticamāk, šī cīņa bija izšķirošā par pirmo vietu grupā.

Šī abām komandām bija desmitā savstarpējā spēle vēsturē, un visās uzvaras izcīnījuši šveicieši.

Vēl B grupā spēlē Singapūras un Polijas izlase. Šo vienību savstarpējā cīņā Polija uzvarēja ar 7:4 (4:1, 2:2, 1:1).

Latvijas florbola valstsvienības sastāvs

Vārtsargi: Guntis Bundzenieks (''Lekrings''), Andis Blinds (''RTU/Inspecta'').

Aizsargi: Oskars Fīrmanis (''RTU/Inspecta''), Andris Malkavs (''Lekrings''), Ivo Preiss (''RTU/Inspecta''), Gints Siliņš (''Kurši''), Dailis Skudrītis (SK ''Pārgauja''), Aigars Belasovs (''Loviisa Tor''), Jānis Rajeckis (''Lekrings'').

Uzbrucēji: Mārtiņš Rajeckis (''Lekrings''), Atis Blinds (''RTU/Inspecta''), Jānis Jansons (''Pixbo Wallenstam IBK''), Ingus Laiviņš (''Loviisa Tor"), Ainārs Juškēvičs (''RTU/Inspekta''), Ivars Jēkabsons (''Rubene''), Mihails Kostusevs (''Loviisa Tor''), Artis Raitums (''Talsi/Triobet''), Artis Savins (''Lielvārde''), Aleksandrs Abramovs (''Lekrings''), Kristians Lisovskis (''RTU/Inspecta'').

Šogad Latvijas valstsvienības uzdevums ir iekļūt labāko piecniekā, tādējādi nodrošinot sev vietu nākamajā čempionātā, kas norisināsies 2012. gadā Šveicē.

Pasaules čempionātā šogad pirmo reizi piedalās 16 komandas un ir jauna izspēles kārtība.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos Latvijas nacionālā komanda 2008. un 2006. gadā izcīnīja augsto 5. vietu.