Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zināmi "Latvijas Gada balvas sportā 2010" nominanti

Martins Dukurs FOTO: AFP/LETA

''Latvijas Gada balvas sportā 2010'' žūrija nosaukusi balvas pretendentus astoņās nominācijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists vai sportiste, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas ekipāža vai komanda, Gada uzlecošā zvaigzne un Gada sporta notikums Latvijā, TVNET informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Zināmi arī Izglītības un zinātnes ministrijas izvirzītie nominanti balvai Gada sporta skolotājs un pretendenti Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvai.

Žūrijas locekļi sēdes laikā balsoja par astoņu nomināciju pretendentiem. Laureātus paziņos apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies Rīgā, Sapņu fabrikā 23. decembrī. Latvijas Televīzijas 1. kanāla tiešraidē to varēs vērot pulksten 21:15.

Latvijas Gada balvai sportā šogad nominēti

Labākais Latvijas sportists

Martins Dukurs (skeletons) – 2.vieta Vankūveras ZOS, 1.vieta Eiropas čempionātā, 1.vieta PK kopvērtējumā 2009./2010.g. sezonā.

Tomass Dukurs (skeletons) – 4.vieta Vankūveras ZOS, 4.vieta Eiropas čempionātā, 4.vieta PK kopvērtējumā 2009./2010.g. sezonā.

Ernests Gulbis (teniss) - ATP pasaules rangā 2010.gada 18.oktobrī pakāpies par divām pozīcijām un atrodas 24. vietā, kas ir jauna augstākā pozīcija viņa karjerā.

Māris Štrombergs (riteņbraukšana-BMX) – izcīnījis 1.vietu PČ, uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā, 1.vieta NBL (Amerikas Nacionālā riteņbraukšanas līga) – pasaulē absolūti labākais.

Māris Urtāns (vieglatlētika-lode) – 4.vieta Eiropas čempionātā un izcīnīta dalība Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Dimanta Līgas sacensībās, tas liecina par augstas klases sportistu, kas ievēzējies arī Latvijas rekorda sasniegšanai.

Labākā Latvijas sportiste

Zoja Golubeva (dambretiste) – pasaules čempione 100 lauciņu dambretē.

Anastasija Grigorjeva (cīņa) – 1.vieta Eiropas čempionātā, 3.vieta EČ junioriem – negaidīts un augsts sasniegums jaunajai sportistei pieaugušo konkurencē.

Ineta Radeviča (vieglatlētika-tāllēkšana) – Eiropas čempione, Latvijas rekorda tāllēkšanā īpašniece – šovasar iepriecināja visu sporta fanu sirdis, starp citu, šogad labojusi arī personīgo rekordu trīssolī.

Jeļena Rubļevska (modernā pieccīņa) – 3.vieta PK finālā, 1.vieta PČ militārpersonām.

Anastasija Sevastova (teniss) - uzvarēja savā pirmajā WTA turnīrā Eštorilā, vairākas labas Top-10 spēlētājas, kā arī pirmoreiz ielēkusi pasaules ranga 50-niekā (44.vieta)

Labākais Latvijas tehnisko sporta veidu sportists/-e (auto/moto un ūdens moto sportisti – kā auto šoseja, formula, rallijs, motosportisti šosejā, krosā, enduro, spīdvejs u.c. tiek nominēti tikai šajā nominācijā)

Maksims Bogdanovs – motosports (3.vieta pasaules čempionātā spīdvejā junioriem).

Arvis Dermaks – motosports (pasaules čempions velotriālā).

Joriss Hendrikss/Kaspars Liepiņš – motokross (2010. gada pasaules vicečempioni motokrosā ar blakusvāģiem).

Pēteris Pelnēns – ūdens motosports (Eiropas čempions un pasaules vicečempions S550 laivu klasē).

Māris Rupeiks/Kaspars Stupelis, Labākā ekipāža – motosports (5. vieta pasaules čempionātā motokrosā b/v klasē).

Labākais Latvijas treneris

Oļegs Baskins (džudo) – Latvijas džudo izlases galvenais treneris.

Dainis Dukurs (skeletons) – dēlu Martina un Tomasa sasniegumi Vankūveras ZOS, Eiropas čempionātā, un PK kopvērtējumā – tēva - trenera – menedžera „zvaigžņu” gads.

Ivo Lakučs (riteņbraukšana-BMX) – audzēkņa Māra Štromberga pasaules līmeņa sasniegumi vairāku gadu garumā jau pieradinājuši Latvijas līdzjutējus šādas uzvaras uztvert kā saprotamas un ierastas lietas.

Jānis Liepa (kamaniņu sports) – klusais brāļu Šicu, Vankūveras ZOS sudraba īpašnieku treneris.

Sandis Prūsis (bobslejs) – smaga olimpiskā sezona trenerim, taču 4.vieta Jāņa Miņina četrinieka ekipāžai EČ, 2.vieta PK kopvērtējumā, kā arī Edgara Maskalāna 8.vieta Vankūveras ZOS ir vērā ņemami bobslejistu rezultāti

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

Latvijas junioru U-18 izlase basketbolā – 3.vieta Eiropas čempionātā Viļņā.

Latvijas sieviešu U-20 izlase basketbolā - bronzas medaļas Eiropas čempionātā Liepājā.

Rīgas "Dinamo" hokeja komanda - iekļuva KHL astotniekā, pirmajā play-off kārtā izsitot ar pirmo numuru izliktos galvenos favorītus Sanktpēterburgas SKA.

Latvijas hokeja valstsvienība – izcīnīja tiesības un startēja Ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankūverā.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība – kvalificējās 2011.gada FIBA Eiropas čempionāta finālsacensībām, kas paver Latvijas valstsvienībai iespēju turpināt cīņu par piedalīšanos 2012.gada Olimpiādes spēlēs Londonā.

Labākā Latvijas ekipāža vai komanda

Deniss Čerkovskis un Jeļena Rubļevska (modernā pieccīņa) - izcīnījuši uzvaru pasaules kausa izcīņas ceturtajā posmā, paliekot nepārspēti jauktajā stafetē, kas norisinājās pirmo reizi.

Jānis Miņins/Daumants Dreiškens/Oskars Melbārdis/Intars Dambis (bobslejs) – 2.vieta Pasaules kausa kopvērtējumā 4-nieku ekipāžām.

Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols) – 3.vieta Eiropas čempionātā, 2. un 5. vieta PK posmos.

Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports) – 2.vieta Vankūveras ZOS.

Lauris Šīre/Dairis Adamaitis (akadēmiskā airēšana) – 1.vieta akadēmiskās airēšanas U-23 pasaules čempionātā.

Gada uzlecošā zvaigzne

Dāvis Bertāns (basketbols) - Latvijas U-18 izlases līderis Eiropas čempionātā, kur izcīnīja bronzas medaļas. Tika iekļauts čempionāta simboliskajā piecniekā. Šobrīd izpelnījies nopietnu speciālistu uzmanību un saņēmis piedāvājumus no vairākiem vadošiem Eiropas klubiem.

Artūrs Kulda (hokejs) - uzstādījis Ziemeļamerikas otras spēcīgākās līgas AHL rekordu lietderības koeficienta ziņā (+47), debitēja NHL un lieliski aizvadīja savu pirmo oficiālo turnīru Latvijas izlases rindās (pasaules čempionātu). Izskatās, ka līdz Z-svētkiem būs atpakaļ NHL un uz palikšanu.

Vladimirs Osnačs (džudo) – 1., 2. un 3. vietas ieguvējs PK posmos – atzīstams rezultāts tikko no junioru vecuma „izgājušajam” jaunajam sportistam.

Artūrs Plēsnieks (svarcelšana) - izcīna pasaules čempiona titulu junioriem svara kategorijā virs 94 kilogramiem.

Artjoms Rudņevs (futbols) - Latvijas futbola uzlecošā zvaigzne, gūstot trīs vārtus debijas mačā Eiropas līgā pret vienu no slavenākajiem Eiropas klubiem "Juventus", nonācis lielo klubu uzmanības centrā. Viens no Polijas čempionāta (labs līmenis) rezultatīvākajiem uzbrucējiem. 

Gada sporta notikums Latvijā

Rīgas Nordea maratons.

Eiropas čempionāts U-20 sievietēm basketbolā Liepājā.

Hokeja kluba Rīgas ''Dinamo'' savā laukumā, pirmo reizi atjaunotās komandas vēsturē aizvada pārbaudes spēli ar NHL vienību Fīniksas ''Coyotes''.

„Dinamo” tiek play-off un uzvar Sanktpēterburgas SKA.

Vienības velobrauciens, 4450 dalībnieki.

Gada sporta skolotājs

Līga Banka (Jāņmuižas Profesionālās vidusskola).

Iveta Daude (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija).

Māris Priedītis (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Konkursu Gada sporta skolotājs organizē Izglītības un zinātnes ministrija ar mērķi popularizēt sporta skolotāja nozīmi jaunās paaudzes izglītošanas procesā un noteikt profesionālāko sporta skolotāju valstī.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva

Mārtiņš Drusts – riteņbraucējs, piedalās „dzelzs” vīru sacensībās triatlonā meistaru un amatieru klasēs, ir kandidāts arī startam LPK paralimpiskajā vienībā Londonā.

Gints Jonasts – loka šāvējs, Latvijas paralimpiskās vienības dalībnieks, Eiropas čempionātā Lionā, Francijā izcīnīja 4.vietu. Gints Jonasts šogad tika iekļauts arī Latvijas izlasē meistaru klasē, bet izvēlējās paralimpisko sportu un kandidē uz startu paralimpiskajās spēlēs Londonā 2012.gadā.

Latvijas izlase stājhokejā – izcīnīja 4.vietu Pasaules čempionātā Monreālā, Kanādā (pirmo reizi vēsturē uzvarot hokeja lielvalsti ASV). Latvijas stājhokejisti joprojām cer uz pārstāvniecību ziemas Paralimpiskajās spēlēs Sočos, Krievijā 2014 gadā.

Nominantus nosaka Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Kopumā ''Sapņu fabrikā'' tiks pasniegtas 13 metālmākslinieka Arvīda Endziņa veidotās balvas – piramīdas. Ceremonijā pasniegs arī Latvijas Televīzijas 7.kanāla redakcijas speciālbalvu, balvu Paraugs sportā, kuras laureātu izvirza Latvijas Atlētu komisijas un Starptautiskās Olimpiskās komitejas speciālbalvu par ilggadīgu jaunatnes sporta atbalstu.

Līdz 21. decembrim turpinās arī līdzjutēju balsojums portālos delfi.lv un olimpiade.lv par Latvijas populārāko sportistu/-ti. Par saviem favorītiem nobalsojuši vairāk nekā 5600 līdzjutēji.

Šobrīd 915 balsotāji uzskata, ka populārākais 2010.gada Latvijas sportists ir Māris Štrombergs (BMX sports), ar 730 balsīm Štrombergam uz papēžiem min Martins Dukurs (skeletons), kā arī Mārtiņš Pļaviņš (pludmales volejbols) – 680 līdzjutēju balsis un pērnā gada populārākā sportista titula ieguvējs Sandis Ozoliņš (hokejs) – 545 balsis.

Līdzjutēju balsojuma rezultātus paziņos 22. decembrī. Par trīs populārākajiem sportistiem/sportistēm, kuri būs ieguvuši vislielāko atbalstu, balsošana turpināsies "Latvijas Gada balva sportā 2010" apbalvošanas ceremonijas tiešraidē LTV1, līdzjutēju telefonbalsojumā.

Balvu pasniegšanas ceremonija ir kļuvusi par gaidītu tradīciju un prestižu valsts mēroga sporta notikumu, kura mērķis ir svinīgā atmosfērā sumināt Latvijas labākos sportistus, komandas un trenerus, kas uzrādījuši izcilus sportiskos rezultātus un priecējuši līdzjutējus.

Uz augšu
Back