Rīgas "Dinamo'' iegāž spēle mazākumā (118)

Pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo'' hokejisti ar rezultātu 2:3 viesos piekāpās bijušā Latvijas valstsvienības galvenā trenera Pjotra Vorobjova trenētajam klubam Toljati "Lada''. Visus trīs vārtus dinamieši zaudēja spēlējot skaitliskajā mazākumā.

Spēli ļoti veiksmīgi sāka viesi, pēc Jāņa Sprukta metiena 4. minūtē izvirzoties vadībā 1:0. Rezultativitātes punktu par piespēli pirmo vārtu guvumā nopelnīja Maiks Iguldens.

Diemžēl 9. minūtē "Lada'''' hokejisti rezultātā atguva līdzsvaru. Vairākumā pēc rikošeta Denisa Šemeļina raidītā ripa nonāca Latvijas kluba vārtos un rezultāts kļuva 1:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki aktīvi turpināja darboties pretinieka zonā un trešdaļas pašā izskaņā (19 sekundes līdz beigām) Miķelis Rēdlihs no asa leņķa ar precīzu metienu otrreiz lika kapitulēt Tojati vārtsargam Košečkinam 2:1.

Pirmā perioda galotnē Jānis Sprukts nopelnīja noraidījumu un mājinieki otro trešdaļu sāka ar skaitlisko pārsvaru, ko prasmīgi izmantoja. Perioda 2. minūtē Čerņikovs pārspēja Masaļski, otrreiz izlīdzinot mača rezultātu. Trešdaļas beigās mājinieku rezultatīvākais spēlētājs Konstantīns Panovs jau trešo reizi šajā spēlē "Lada'''' komandai realizēja skaitlisko pārsvaru, un rezultāts noslēdzoties 40 minūtēm bija 3:2 Pjotra Vorobjova vadītās vienības labā.

Trešajā trešdaļā krietni labāk spēle vedās Toljati "Lada'''' klubam, kas vairākas reizes varēja palielināt savu pārsvaru, taču teicami vārtos darbojās Edgars Masaļskis. 53. minūtē "Dinamo'''' no vārtu zaudējuma glāba veiksme un vārtu stabiņš. Pašā mačā izskaņā Jūliuss Šuplers Masaļski nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tas cerēto rezultātu nedeva un Rīgas "Dinamo'''' piedzīvoja zaudējumu.

Rīgas "Dinamo'''' - Toljati "Lada'''' 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Vārtu guvēji: Jānis Sprukts (Iguldens) 3:53 (1:0), Deniss Šemeļins (Petrovs, Čerņikovs) 8:25 (1:1 vair.), Miķelis Rēdlihs (Dārziņš, Karija) 19:41 (2:1), Aleksandrs Čerņikovs (Makarovs, Šemeļins) 21:16 (2:2 vair.), Konstantīns Panovs (Ļekomcevs, Čerņikovs) 38:43 (3:2 vair.).

Vārtsargi: Rīgas "Dinamo'''' - Edgars Masaļskis, Toljati "Lada'''' - Vasīlijs Košečkins.

Iepriekšējā mačā Ņižņekamskā rīdzinieku aizsargam Rodrigo Laviņam, kādā no spēles epizodēm pretinieku raidītā ripa sāpīgi trāpīja pa kāju un šodien viņš komandai nevar palīdzēt. Laviņa vietā kopā ar Gunti Galviņu spēlē Krišjānis Rēdlihs, bet kā septītais aizsargs spēlei tiks pieteikts Kristaps Sotnieks.

Rīgas "Dinamo'''' komandas sastāvs:

1. maiņa: Sandis Ozoliņš, Oļegs Sorokins; Jānis Sprukts, Maiks Iguldens, Mārtiņš Cipulis.

2. maiņa: Jēkabs Rēdlihs, Lī Svets; Roberts Pertovickis, Marsels Hosa, Ģirts Ankipāns.

3. maiņa: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs; Martins Karija, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs.

4. maiņa: Kristaps Sotnieks; Andris Džeriņš, Gints Meija, Roberts Bukarts.

Pagājušajā sezonā Rīgas "Dinamo'''' ar Tolajti "Ladu'''' spēlēja vienā divīzijā, tādēļ savstarpēji tikās četras reizes. Pirmajos divos mačos savā laukumā dinamieši piedzīvoja sausās neveiksmes 0:6 (Helsinkos), un 0:1 "Arēnā Rīga'''', savukārt viesos tika izcīnītas uzvaras 1:0 un 2:0.

Nākamās trīs spēlēs Rīgas "Dinamo'''' aizvadīs savā laukumā un pirmajā no tām 19. novembrī, "Arēnā Rīga'''' uzņems Bobrova divīzijas pretinieku Maskavas "Spartak''''.