Hamiltons izcīna uzvaru Lielbritānijas "Grand Prix" (79)

F-1 pasaules čempionāta devītajā posmā - Lielbritānijas "Grand Prix" - svētdien uzvarēja "McLaren-Mercedes" komandas pilots Lūiss Hamiltons.

Visa Lielbritānijas "Grand Prix" posma laikā lija spēcīgs lietus, kas sacīkstes padarīja tikai interesantākas.

Sacīkstes no pirmās starta pozīcijas sāka "McLaren-Mercedes" pilots Heiki Kovalainens, taču jau ceturtajā aplī viņam garām pabrauca komandas biedrs Hamiltons, kurš pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. "McLaren-Mercedes" komanda bija izvēlējusies arī perfektu boksu apmeklējumu stratēģiju, kamēr sīvākajiem konkurentiem "Ferrari" boksos tik labi neveicās.

Hamiltonam šie bija pirmie punkti kopš uzvaras Monako "Grand Prix" izcīņā maijā. Otrajā vietā finišēja "BMW-Sauber" pilots Niks Haidfelds, bet trešo vietu ieņēma "Honda" komandas braucējs brazīlietis Rubenss Baričello.

Līdzšinējais pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Felipe Masa ("Ferrari") sešas reizes izslīdēja no slapjās Silverstounas trases un finišēja 13.vietā.

Čempionāta kopvērtējumā vadību ar 48 punktiem pārņēmis Hamiltons. Tikpat punktu ir abiem "Ferrari'''' komandas pilotiem - Felipem Masam un Kimi Raikonenam, kurš Silverstounā ieņēma ceturto vietu.