Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Olimpiskā medaļniece džudo van Snika attaisnota kokaīna lietošanā

Šarlīne van Snika FOTO: AP/Scanpix

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) atcēlusi kokaīna lietošanā pieķertās 2012.gada Londonas Olimpiādes bronzas medaļnieces džudo Šarlīnes van Snikas no Beļģijas divu gadu diskvalifikāciju.

Kā zināms, pašlaik 24 gadus vecajai sportistei pozitīvi izrādījušies testi, kuri ņemti iepriekšējā gada augustā notikušajā pasaules čempionātā Brazīlijā, kur van Snikai izdevās tikt pie bronzas godalgas. Vēlāk viņai tika piespriesta divu gadu diskvalifikācija.

Pati sportiste savu vainu kokaīna lietošanā noliedza, turklāt uzsvēra, ka ir sabotāžas upuris. Divu gadu diskvalifikācija viņai tika piespriesta šī gada sākumā.

Tieši to, ka van Snika bijusi sabotāžas upuris savā paziņojumā atzina arī CAS. Tiesa, sportiste nedabūs atpakaļ savu pasaules čempionātā izcīnīto bronzas medaļu, taču divu gadu diskvalifikācija gan viņai tiks atcelta.

Van Snikas matu paraugos tika konstatēts, ka sportiste no 2011.gada jūnija līdz 2013.gada augustam nav lietojusi kokaīnu, taču šīs vielas atrastas laika periodā no 2013.gada 10.augusta līdz 10.oktobrim. Tiesa, kokaīna koncentrācija bija 200 reižu mazāka nekā regulāram šīs vielas lietotājam.

CAS pavēstījusi, ka savā izmeklēšanā pārliecinājusies, ka van Snika nav regulāra kokaīna lietotāja, bet pasaules čempionātā ņemtajās analīzēs šīs vielas koncentrācija bija ļoti zema.

Van Snika jau vairākus gadus regulāri kāpusi uz pjedestāla džudo sacensībās visā pasaulē svara kategorijā līdz 48 kg.

Uz augšu
Back