Latvijas izlase aizraujošā cīņā pārspēj ASV (572)

Trešo uzvaru aizvadītajās četrās pasaules čempionāta (PČ) spēlēs Minskā (Baltkrievija) ceturtdien izcīnīja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas ar 6:5 aizraujošā B grupas mačā pieveica ASV valstsvienību. Latvijas izlase amerikāņus pasaules čempionātā uzvarējusi pirmoreiz kopš 2001.gada, pārtraucot sešu neveiksmju sēriju.

TURNĪRA TABULAS

Spēles sākumā liels pārsvars piederēja ASV valstsvienībai, un jau 4. minūtē Gints Meija nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kuru mūsu hokejistiem izdevās izturēt, lai gan pretinieku spiediens bija visai ievērojams.

13. minūtē teicama izdevība atklāt mača rezultātu bija Mārtiņam Cipulim. No izdevīgas pozīcijas viņš veica spēcīgu metienu pa Tima Tomasa sargātajiem vārtiem, bet ASV vārtsargs Latvijas izlases uzbrucēja raidījumu tvēra ķērējcimdā.

Trīs minūtes vēlāk aizturētā soda laikā Gints Meija izvirzīja vadībā Latvijas komandu. No tuvas distances viņš iemeta ripu ASV vārtos. Šajā epizodē ne visai veiksmīgi nospēlēja Tomass, kurš pats pārvirzīja ripu pāri vārtu līnijai.

Tieši pēc minūtes amerikāņi panāca izlīdzinājumu. Neveiksmīgi nomainoties Latvijas izlases spēlētājiem, savu iespēju izmantoja Kreigs Smits, kas ar spēcīgu plaukstas metienu pārspēja Kristeru Gudļevski.

Kad līdz trešdaļas beigām bija atlikušas 63 sekundes, Miķelis Rēdlihs Latvijas komandai atguva vadību. Ronalda Ķēniņa metienu ASV vārtsargs atsita, bet pirmais pie ripas bija Latvijas izlases rezultatīvākais spēlētājs, ar kura metienu Tims Tomass netika galā. Pēc aizvadītām 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 2:1 mūsu vienības labā.

Otrā perioda sākumā Latvijas komanda vairāk par minūti aizstāvējās trijatā pret pieciem. Mūsējie šo laiku teicami nospēlēja aizsardzībā, neļaujot ASV hokejistiem izlīdzināt cīņas rezultātu.

Drīz pēc tam arī Latvijas izlase ieguva tiesības spēlēt 5:3. Lielo vairākumu realizēt neizdevās, bet viena vīra pārsvaru izmantoja Aleksandrs Ņiživijs, kurš panāca 3:1 mūsu valstsvienības labā. Izlauzies vārtu priekša, pieredzējušais uzbrucējs veica neatvairāmu metienu zem Tomasa vārtu pārliktņa.

Minūtes un 3 sekunžu laikā ASV guva divus vārtus, izlīdzinot rezultātu. Otro ripu vairākumā Gudļevska vārtos raidīja Broks Nelsons, bet trešo Tailers Džonsons, turklāt tobrīd divu minūšu noraidījumu nopelnīja Kristaps Sotnieks.

Trešdaļas atlikušajā laikā labākā izdevība gūt vārtus bija Ķēniņam, bet viņa mestā ripa mērķi nesasniedza, rezultātam pirms trešās trešdaļas esot 3:3.

Trešā perioda pirmā puse aizritēja salīdzinoši mierīgā gultnē. Pavērsiens notika 52. minūtē, kad pēc lieliska individuāla reida vārtus guva Kaspars Daugaviņš. Ieslidojot pretinieku zonā, viņš izdarīju spēcīgu metienu pa sāncenšu vārtiem un Tomass šajā epizodē nebija glābējs - 4:3.

Brīdi vēlāk vēlreiz neizšķirtu panāca Kevins Heizs, bet ar Zemga Girgensona un Herberta Vasiļjeva pūlēm tika panākts ļoti labvēlīgais rezultāts 6:4. Girgensons guva vārtus kritienā, bet komandas kapteinis izgājienā viens pret vienu. Pusotru minūti līdz mačā beigām Broks Nelsons, gūstot savus otros vārtus spēlē, rezultātu samazināja līdz minimumam, bet tas bija viss, uz ko spējīgi bija ASV hokejisti. Galarezultātā Latvija svinēja trešo uzvaru čempionātā - 6:5.

Latvija - ASV 6:5 (2:1, 1:2, 3:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (Bērziņš) (15:39), 1:1 Kreigs Smits (Gārdiners) (16:39), 2:1 Miķelis Rēdlihs (Ķēniņš, Daugaviņš) (18:57), 3:1 Aleksandrs Ņiživijs (Vasiļjevs) (28:08, vair.), 2:3 Broks Nelsons (Džounss) (28:57, vair.), 3:3 Tailers Džonsons (Smits, Truba) (31:00, vair.), 4:3 Kaspars Daugaviņš (J. Rēdlihs) (51:25), 4:4 Kevins Heizs (Džonsons) (53:26), 5:4 Zemgus Girgensons (Meija) (54:35), 6:4 Herberts Vasiļjevs (Cipulis) (57:39), 5:6 Broks Nelsons (Gārdiners, Džounss) (58:30).

Metieni: 25 - 34

Soda minūtes: 16 - 20

Latvijas komandas vārtus šodien sargāja Kristers Gudļevskis, bet malā palika uzbrucējs Koba Jass un jaunais aizsargs Jānis Jaks. Līdz ar to sastāvs tāds pats kā spēlē ar Kazahstānu, tikai Edgaru Masaļski vārtos nomainīja Gudļevskis.

Abu komandu līdzšinējā bilance turnīrā pēc aizvadītām trīs spēlēm bijusi vienāda - divas uzvaras pamatlaikā un zaudējums pamatlaikā, kas dod sešus punktus B grupas turnīra tabulā.

Pēc šā mača Latvijas komandai būs cīņas ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju, Baltkrieviju un neveiksmīgi spēlējošo Šveici.