Rīgas «Dinamo» svin piekto uzvaru pēc kārtas (64)

Piekto uzvaru pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā piektdien izcīnīja Rīgas «Dinamo» komanda, kas ar 3:2 savā laukumā pieveica Maskavas «Spartak» hokejistus, sagādājot Krievijas klubam 19. zaudējumu pēc kārtas (līgas antirekords). Vārtus Rīgas vienības labā guva Marsels Hosa, Pols Šekura un Mets Robinsons.

Mačs iesākās ar Rīgas «Dinamo» pārsvaru, taču ar bīstamu vārtu gūšanas situāciju izveidi nevedās. Vienā no epizodēm divus bīstamus metienus veica «Spartak» hokejisti, taču atzīstami vārtos darbojās Jakubs Sedlāčeks. Perioda vidū Maskavas komandai izdevās spēli izlīdzināt, turklāt pāris pretuzbrukumos tā vairākkārt pārbaudīja rīdzinieku vārtsarga modrību.

Pirmās trešdaļas otrajā pusē maskaviešiem uz vairāk nekā minūti izdevās iespiest Latvijas komandu tās aizsardzības zonā, taču pretiniekiem gūt vārtus neizdevās.

Pusotru minūti pirms perioda beigām uz «Spartak» vārtiem izrāvās trīs rīdzinieki pret diviem pretinieku aizsargiem, tomēr Marsela Haščāka raidījums vietu vārtos neatrada, turklāt arī atkārtots metiens nebija precīzs.

Pēc pārtraukuma starp pirmo un otro trešdaļu Rīgas «Dinamo» sāka spēlēt aktīvāk, jo jau perioda sākumā pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles bīstami «Spartak» vārtus apdraudēja Marsels Hosa. Mača 26.minūtē aizsargs Jēkabs Rēdlihs izraidīja ripu ārpus laukuma, pirmo reizi atstājot mājiniekus mazākumā. Vairākuma laikā Maskavas komandas hokejists Toms Vandels izdarīja ļoti bīstamu metienu pa Latvijas kluba vārtiem, taču glāba vārtu pārliktnis.

Izturējuši mazākumu, rīdzinieki beidzot atklāja cīņas rezultātu - Hosa pēc Laura Dārziņa un Māra Bičevska piespēlēm asprātīgi raidīja ripu pret viesu komandas spēlētāju, un ripa atradu ceļu vārtos. Nelielu brīdi pēc tam Rīgas «Dinamo» guva jau otros vārtus - izcēlās Pols Šekura, kurš pēc cīņas vārtu priekšā burtiski iestūma ripu vārtos, panākot 2:0.

Pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki atkal spēlēja aktīvi, tomēr trešos vārtus īsā laika periodā gūt neizdevās. Arī Maskavas klubs nepadevās, turpinot cīņu un apdraudot Sedlāčeka vārtus.

Jau trešās trešdaļas sākumā «Spartak» samazināja rezultāta starpību līdz minimumam - ripu vārtu augšējā stūrī raidīja Filips Toluzakovs. Neilgi pēc vārtu zaudējumu noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Dārziņš, taču vairākuma laikā Maskavas klubam neizdevās izveidot vārtu gūšanas iespējas. Tomēr mirkli vēlāk vēl vienu noraidījumu rīdziniekiem nopelnīja Šekura, bet tajā gana veiksmīgi spēlēja Sedlāčeks, neļaujot pretiniekiem raidīt ripu mājinieku vārtos.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nedaudz vairāk kā septiņas minūtes, Rīgas «Dinamo» pirmo reizi šajā duelī guva iespēju spēlēt vairākumā. Tomēr tā sākumā rīdziniekiem lāgā neizdevās nostāties Maskavas komandas aizsardzības zonā, bet dažas sekundes pēc «Spartak» hokejista iznākšanas no noraidīto soliņa Latvijas komanda guva vārtus - izcēlās Mets Robinsons, kurš pēc teicamas Haščāka piespēles precīzi raidīja ripu no pašas vārtu priekšas.

Tiesa, nepilnu minūti vēlāk «Spartak» devās pretuzbrukumā, bet Krišjānis Rēdlihs pārkāpa noteikumus, un uz Rīgas «Dinamo» vārtiem tiesneši nozīmēja soda metienu. To izpildīt devās Nikolajs Ļemtjugovs, kurš pēc ilgas pauzes, noguldījis Sedlāčeku, tomēr raidīja ripu vārtos, panākot 2:3.

Nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Haščāks, kura laikā viesi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču viesiem pat ar divu vīru pārsvaru neizdevās gūt vārtus. Pēdējā minūtē Dārziņš izrāvās uz tukšiem viesu vārtiem, taču viņu nobloķēja pretinieku hokejists.

Rīgas «Dinamo» - Maskavas «Spartak» 3:2 (0:0, 0:2, 1:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (Dārziņš, Bičevskis) (29:41), 2:0 Pols Šekura (Robinsons, Pujacs) (30:58), 1:2 Filips Toluzakovs (41:21), 3:1 Mets Robinsons (Haščāks) (55:07), 2:3 Nikolajs Lemtjugovs (55:47 soda metiens).

Metieni: 27 - 24

Soda minūtes: 6 - 2

Šīs dienas un nākamo maču pret Minskas «Dinamo» izlaiž kapteinis Sandis Ozoliņš, kuram treneri ir devuši iespēju atpūsties. Ozoliņš laukumā atgriezīsies 4. martā pret Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas «Donbass». Kapteiņa pienākumus veic Kristaps Sotnieks.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar Maskavas «Spartak»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks, (Mikaēls Telkvists).

Aizsargi: Mets Robinsons, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks.

Uzbrucēji: Marsels Hosa, Māris Bičevskis, Lauris Dārziņš, Marsels Haščāks, Pols Šekura, Aleksandrs Ņiživijs, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis, Rustams Begovs.

Rīgas «Dinamo» komandā ir vesela virkne savainoto spēlētāju. Nākas iztikt bez Kaila Vilsona, Mika Indraša, Ginta Meijas, Oskara Cibuļska, Arvīda Reķa.

«Spartak» uz Rīgu devās no Maskavas, kur ar 1:2 viesu laukumā trešdien atzina cita Krievijas galvaspilsētas kluba CSKA pārākumu, kamēr «Dinamo» hokejisti iepriekšējā mačā trešdien savā laukumā ar 5:1 pārliecinoši uzvarēja līgas jaunpienācēju Zagrebas «Medveščak» no Horvātijas.

Abu komandu pirmajā savstarpējā mačā Maskavā panākumu ar 3:1 guva rīdzinieki.

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs svētdien, kad izbraukumā tiksies ar Rietumu konferences pastarīti Minskas «Dinamo» no Baltkrievijas.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 52 mačos iegūtiem 93 punktiem šobrīd atrodas 4. vietā, bet «Spartak» nopelnītie 53 punkti tikpat spēlēs dod priekšpēdējo, 13. pozīciju.