Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievijas skeletona izlase šmaucas

Marija Orlova FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Krievijas izlase aizvadītajā pasaules čempionātā skeletonā, kas februāra sākumā risinājās Sanktmoricas trasē Šveicē, izmantojusi neatļautus paņēmienus sportistu slidu apstrādē, vēsta portāls «Skeleton.lv».

Aizvadītā pasaules čempionāta laikā izlozes kārtībā tika pārbaudītas atsevišķu sacensībās startējošo sportistu slidas. Pārbaudes laikā žūrijai radās aizdomas par Krievijas sportistu slidu apstrādes metodēm, tādēļ inventārs tika nosūtīts uz padziļinātu pārbaudi laboratorijā Šveicē.

Pēc Krievijas skeletonistes Marijas Orlovas sliecēm veiktās pārbaudes atklājies, ka slidu apstrādē tikuši izmantoti līdz šim nezināmi metāla cietināšanas paņēmieni.

Tāpat Krievijas izlases pārstāvji viltojuši oriģinālos Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) slidu marķējumus, tādējādi izmantojot iepriekš nepārbaudītas un neapstiprinātas slieces.

FIBT oficiālajā paziņojumā visu dalībvalstu federācijām paziņojusi, ka Orlovai tiks atņemti visi aizvadītajā Pasaules kausa sezonā izcīnītie punkti.

Tuvākajā laikā arī tikšot lemts par tālāku soda mēru piespriešanu Krievijas komandai.

Orlova aizvadītajā pasaules čempionātā Sanktmoricā izcīnīja 13.vietu četru braucienu summā, bet Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā viņa izcīnīja 1024 punktus, arī ierindojoties 13.vietā 32 sportistu konkurencē.

Sanktmoricas trasē notikušajā pasaules čempionātā vīriešiem pēdējo četru gadu Pasaules kausa ieguvējs Martins Dukurs ierindojās otrajā vietā. Viņu par trim sekundes simtdaļām apsteidza krievs Aleksandrs Tretjakovs.

M.Dukurs savā tvitera profilā jau atzinis, ka pasaules čempionātā pārbaudītas vien Orlovas slieces. «Tāpēc par pārējo slidām var būt tikai minējumi, bet nav grūti aizdomāties.»

Arī pasaules čempione sievietēm Šellija Rudmena atzinusi, ka incidents ir nepatīkams. «Tiešām nav labi,» tvītojusi Rudmena.

Uz augšu
Back