Bertuks izcīna otro medaļu pasaules orientēšanās čempionātā (6)

Latvijas orientēšanās izlases līderis Edgars Bertuks ceturtdien atkal pierādīja savu piederību pasaules sporta elitei un izcīnīja bronzas medaļu pasaules orientēšanās čempionāta garajā distancē. Šī viņam 2012. gada čempionātā ir otrā medaļa, kuru var pievienot otrdien vidējā distancē izcīnītajai zelta medaļai, TVNET informē Latvijas orientēšanās federācijas (LOF) preses dienests.

18,3 kilometrus garajā distancē Bertuks finišēja ar laiku 1:39:13, no uzvarētāja norvēģa Olava Lundanesa (Olav Lundanes) atpaliekot par 4 minūtēm un 31 sekundi.

Trešo vietu izcīnīja Šveices sportists Matiass Mercs (Matthias Merz). Bertuks distanci iesāka salīdzinoši lēni, jo pirmajā radio punktā ieņēma 7. vietu, tomēr vēlāk spēja kāpināt tempu un finišā pat atrauties no ceturtās vietas ieguvēja Francijas skrējēja Filipa Adamski (Philippe Adamski).

Otrs Latvijas vīru izlases dalībnieks garās distances finālā Kalvis Mihailovs savu skrējienu iesāka ļoti labi, jo pirmajā radio punktā uzrāda piekto labāko laiku, tomēr distances beigu daļā pieļautās kļūdas un nedaudz krities ātrums neļāva šo pozīciju noturēt.

Beigu rezultātos Mihailovam tāpat ļoti atzīstamā 16. vieta (+11:50).

Sievietēm 12,4 km garajā distancē uzvarēja favorīte šveiciete Simone Nigli-Ludēra (Simone Niggli-Luder), bet Latvijas orientieriste Inga Dambe izcīnīja 21. vietu (+14:23)

Pasaules čempionāts noslēgsies sestdien, kad paredzētas stafetes sacensības.

2012. gada pasaules orientēšanās čempionāts notiek Šveicē, Lozannā no 14. līdz 21. jūlijam