Slovākijas hokejisti uzvar arī Čehiju un iekļūst PČ finālā (74)

BNS

Slovākijas hokejisti sestdien Helsinkos pusfinālā ar 3:1 uzvarēja arī Čehijas valstsvienību un iekļuva pasaules čempionāta (PČ) finālā, liecina rīkotāju informācija

Divus vārtus uzvarētājiem guva Miroslavs Šatans, kurš pirmajā trešdaļā atklāja rezultātu, bet trešā perioda sākumā bija rezultatīvs mazākumā, vēlreiz izvirzot slovākus vadībā.

Čehiem vienīgais vārtu guvējs Mihaels Frolīks otrā perioda vidū panāca izlīdzinājumu 1:1, taču cīņas turpinājumā pārāka Slovākijas valstsvienība. Trešo ripu Čehijas vārtos raidīja Libors Hudāčeks.

Čehija - Slovākija 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Vārtus guva: Mihaels Frolīks - Miroslavs Šatans 2, Libors Hudāčeks.

Iepriekš ceturtdaļfinālā slovāki pārspēja par drošu favorīti uzskatīto Kanādu.

Slovākijai finālā būs iespēja atkārtot 2002.gadā gūto panākumu - līdz šim vienīgo reizi pasaules čempionu titulu viņi izcīnīja Stokholmā, kad finālā pārspēja Krieviju. Savukārt Krievijas valstsvienība pēdējo reizi PČ zelta medaļas izcīnīja 2009.gadā Šveicē.

Kā zināms, Krievijas izlase vietu pusfinālā nopelnīja ar uzvaru 6:2 pār Somiju.

PČ fināls un spēle par 3.vietu notiks svētdien.