Slavenais astoņkājis paredz Spānijas uzvaru PK finālā

FOTO: AFP/LETA

Vācu astoņkājis Pols, kurš kļuvis slavens, jo līdz šim precīzi noteicis visu Vācijas futbola izlases spēļu iznākumus Pasaules kausa finālturnīrā, pareģojis, ka finālā uzvarēs Spānijas valstsvienība.

Tika ievērota pierastā Pola pareģošanas metode. Tā ūdenstvertnē tika ievietotas divas plastmasas kastes ar ēdienu - pie vienas tika piestiprināts Spānijas karogs, bet pie otras - Nīderlandes karogs. Astoņkājis pirmo atvēra kasti ar Spānijas karogu, kas nozīmē, ka tas pareģo Spānijas uzvaru finālā.

Pols arī paredzēja arī uzvarētāju spēlē par trešo vietu, kas, viņaprāt, būs Vācijas izlase.

Kā ziņots, šajā finālturnīrā Pols jau bija precīzi paredzējis, ka Vācija uzveiks Ganas un Austrālijas izlases, bet zaudēs Serbijas valstsvienībai. Lai gan astoņkājis ir dzimis Anglijā, viņš precīzi pareģoja arī savas dzimtenes zaudējumu Vācijai Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā.

Astoņkājim Polam bija taisnība arī par ceturtdaļfināla spēli, kurā, kā viņš paredzēja, Vācija uzveica Argentīnas valstsvienību, un par pusfināla spēli, kurā Vācija ar rezultātu 0:1 atzina Spānijas valstsvienības pārākumu.

Astoņkājis ar savu pareģošanu ir ieguvis daudz ienaidnieku. Pēc Vācijas izlases zaudējuma trešdien apmēram 350 000 saniknotu fanu Berlīnē apvainoja Polu un viņa māti, kamēr citi fani sāka internetā publicēt astoņkāju receptes.

''Kopš vakardienas mēs uzmanīgi uzraugam Polu,'' pastāstīja akvārija uzraugs.

Pola aizstāvībā iesaistījās arī Spānijas premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero.

''Es esmu noraizējies par astoņkāji. Es apsveru iespēju nosūtīt viņam apsardzi,'' jokoja Sapatero.

Spānijas premjerministrs ieteica transportēt Polu uz Spāniju, lai nodrošinātu tā drošību.

Pasaules kausa izcīņas finālmačs starp Spānijas un Nīderlandes valstsvienībām norisināsies svētdien plkst.21.30 pēc Latvijas laika.

Spēle par trešo vietu notiks sestdien plkst.21.30 starp Vācijas un Urugvajas izlasēm.

Uz augšu