Spānijas futbolisti uzvar Portugāli pēdējā 1/8 fināla spēlē (28)

Otrdienas vakarā kļuva zināmas visas Pasaules kausa (PK) izcīņas ceturtdaļfināla dalībnieces. Pēdējā turnīra labāko astoņu komandu skaitā iekļuva 2008. gada Eiropas čempione Spānijas futbola valstsvienība, kas ar 1:0 (0:0) astotdaļfinālā pieveica Portugāles izlasi.

Vienīgos vārtus mača 63.minūtē guva Spānijas izlases uzbrucējs Davids Vilja, kuram tas bija ceturtais precīzais sitiens šajā Pasaules kausa izcīņas turnīrā.

Spēles sākumā neliela iniciatīva piederēja Portugālei, tomēr uzbrukumi nebija pārāk bīstami un tos visus apturēja Spānijas izlases aizsargi.

Pirmā puslaika beigu daļā teritoriālais pārsvars jau bija spāņiem, tomēr arī viņi nespēja uzlauzt pretinieku aizsardzību un pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otrajā puslaikā Spānija turpināja kontrolēt mača gaitu un neļāva Portugāles futbolistiem bīstami pietuvoties saviem vārtiem.

Turpinājumā Spānijas spiediens kļuva arvien lielāks un mača 61.minūtē spāņiem radās pirmā reālā iespēja gūt vārtus, tomēr Fernando Ljorente ar galvu sita tieši virsū Portugāles vārtsargam Eduardu.

Trīs minūtes vēlāk Spānija izveidoja vēl vienu bīstamu uzbrukumu un atklāja mača rezultātu. Pirmo Viljas sitienu Eduardu atvairīja, tomēr bumba nonāca tieši pie Viljas, kurš ar atkārtotu sitienu pārspēja pretinieku vārtsargu.

Pēc gūtajiem vārtiem Spānija pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un izveidoja vēl pāris labu uzbrukumu, taču spēles pēdējās minūtēs arī Portugāle bīstami uzbruka un centās izlīdzināt rezultātu, tomēr spāņi bez kļūdām spēlēja aizsardzībā.

Spēles 90.minūtē sarkano kartīti par bīstamu spēli pret Hoanu Kapdevilu saņēma Portugāles izlases aizsargs Rikardu Košta, tomēr arī mazākumā portugāļi nepadevās un jau mača kompensācijas laikā pāris reizes bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, taču visi Portugāles uzbrukumi bija nesekmīgi.

Spānija - Portugāle 1:0 (0:0)

Vārtu guvēji: Davids Vilja 63'

Ceturtdaļfinālā 3.jūlijā Spānijas izlase tiksies ar Paragvaju, kas astotdaļfinālā ar 5:3 pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pieveica Japānas valstsvienību.

Vēl trīs ceturtdaļfināla mačos 2.jūlijā Brazīlija tiksies ar Nīderlandi, bet Urugvaja spēles ar Ganu. Savukārt 3.jūlijā Argentīnas izlase mērosies spēkiem ar Vācijas valstsvienību.

Spānijas izlases sastāvs: Ikers Kasiljass, Serhio Ramoss, Herards Pikē, Karless Pujols, Hoans Kapdevila, Serhio Buskets, Ksavi Ernandess, Andress Injesta, Ksavi Alonso (Karloss Marčena, 90.min.), Davids Vilja (Pedro Rodrigess, 88.min.), Fernando Torress (Fernando Ljorente, 58.min.).

Portugāles izlases sastāvs: Eduardu, Brunu Alvešs, Rikardu Karvalju, Fabiu Kentrau, Tjagu, Rikardu Košta, Pepe (Pedru Mendešs, 72.min.), Rauls Mereilešs, Simau (Līdsons, 72.min.), Ugo Almeida (Dannī, 58.min.), Krištianu Ronaldu.