Tērvetē sākas Latvijas orientēšanās sezona

Īpaši siltajos un saulainajos laikapstākļos 4. un 5. aprīlī Tērvetes dabas parkā notika pirmais Latvijas kausa posms – „Kurzemes pavasaris 2009”. Pirmajā dienā elites grupās notika Pasaules ranga sacensības (WRE) vidējā distancē un pārliecinošas uzvaras izcīnīja Inga Dambe un Mārtiņš Sirmais.

Jau tradicionāli sacensības „Kurzemes pavasaris” pulcēja ne tikai vairākus simtus Latvijas orientēšanās sporta cienītāju, bet arī orientieristus no citām valstīm – Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Baltkrievijas. Sacensībās vietas tika sadalītas pēc divu dienu kopvērtējuma.

Sestdien vīriešu elites grupai bija jāveic 6,1 km gara distance. Uzvaru V21E grupā izcīnīja Mārtiņš Sirmais (Madonas BJSS), kurš tikai par vienu sekundi apsteidza Baltkrievijas orientieristu Dmitriju Mihalkinu. Trešā vieta Jānim Krūmiņam (SK Briksnis).

Savukārt sieviešu elites grupā 4,5 km garajā distancē pārliecinoši ātrāko laiku uzrādīja Inga Dambe (Pura Rupucis/Olaine). Otrajā un trešajā vietā Igaunijas orientieristes, attiecīgi Līsa Johansone un Kirti Rebane.

Svētdien notika garās distances skrējieni. Vīriešu elites grupā 14,5 km garajā distancē uzvaru izcīnīja lietuvietis Jons Vitauts Gvildis. Tikai 15 sekundes sliktāks laiks bija otrās vietas ieguvējam Jānim Krūmiņam. Trešo vietu izcīnīja zviedrs Eriks Ohlunds. Kopvērtējumā pirmo vietu sev nodrošināja Jānis Krūmiņš, otrais Dmitrijs Mironovs no Baltkrievijas, bet trešais zviedrs Eriks Ohlunds. V21E grupas kopvērtējums: (vieta kopā, sportists, klubs/valsts, 1.dienas laiks/vieta, 2.dienas laiks/vieta, kopējais laiks)

1. Jānis Krūmiņš Briksnis SK 33:36(3) 1:13:38(2) 1:47:14 2. Dmitrijs Mironovs BLR 34:32(4) 1:15:00(4) 1:49:32 3. Eriks Ohlunds SWE 37:16(11) 1:14:51(3) 1:52:07

Sievietēm distance sasniedza 9 km. Joprojām nepārspēta palika Inga Dambe, un arī šajā distancē otrajā vietā igauniete Līsa Johansone. Garajā distancē trešo rezultātu uzrādīja vēl junioru grupas skrējēja Laura Vīķe (Kāpa/RBJSS). Sieviešu elites grupā arī pēc otrās dienas vietu sadalījums kopvērtējumā palika nemainīgs – pirmo vietu izcīnīja Inga Dambe, otrā Līsa Johansone, bet trešā Kirti Rebane

S21E grupas kopvērtējums: (vieta kopā, sportists, klubs/valsts, 1.dienas laiks/vieta, 2.dienas laiks/vieta, kopējais laiks)

1. Inga DambePura Rupucis/Olaine 29:59(1) 58:56(1) 1:28:55 2. Līsa Johansone EST 31:05(2) 1:02:16(2) 1:33:21 3. Kirti Rebane EST 32:17(3) 1:05:35(5) 1:37:52