Vācija pārspēj Slovākiju, Čehija tiek galā ar Kanādu (9)

BNS

Pasaules čempionāta E apakšgrupas spēlē Vācija ar 2:1 pārspēja Slovākiju, tādējādi nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt F apakšgrupā Čehija ar 3:2 apspēlēja Kanādu, kas nozīmē, ka pirms otrdienas pēdējām spēlēm ir zināmas visas komandas, kas spēlēs ceturtdaļfinālā.

Papildināts viss teksts.

E grupā Ķelnē Vācija ar 2:1 uzvarēja Slovākiju un garantēja trešo vietu grupā, atbīdot uz ceturto vietu Dāniju. Pirmās vietas ieguvēju un komandu, kam nāksies cīnīties ceturtdaļfinālā, noteiks vēlā Krievijas un Somijas spēle. Otrās vietas ieguvējai vajadzēs spēlēt ar Čehiju.

F grupā Manheimā Čehija ar 3:2 uzvarēja Kanādu spēlē, kas beidzās ar kautiņu jau pēc beigu signāla, kādēļ tā iniciatorus varētu gaidīt arī smagāks sods, nekā minēts uzreiz izplatītajā protokolā, un ir iespējamas diskvalifikācijas.

Zaudējums nobīdīja Kanādu uz ceturto vietu grupā. Zviedrija un Šveice vēlāk vakarā cīnīsies par pirmo vietu grupā un relatīvi vājāko Dāniju kā pretinieku ceturtdaļfinālā.

Kanāda - Čehija 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Vārtus guva: Rejs Vitnijs, Mets Dišenē - Lukāšs Kaspars, Jaromīrs Jāgrs, Jakubs Klepišs

Metieni uz vārtiem: 30-36

Soda minūtes: 16-16

Vārtsargi: Kriss Meisons - Tomāšs Vokouns

E grupā plkst. 21.15 spēli aizvadīs Krievija pret Somiju, savukārt F grupā Šveice tiksies ar Zviedriju.