Norvēģijas hokejisti negaidīti pārspēj Šveici (12)

BNS

Norvēģijas hokejisti pirmdien Manheimā ar 3:2 sagādāja Šveicei pirmo zaudējumu pasaules čempionātā un saglabāja cerības uz vietu ceturtdaļfinālā.

Papildināts viss teksts.

Vietu ceturtdaļfinālā jau iepriekš bija garantējuši šveicieši. Latvijas izlasei neatkarīgi no dienas pirmās spēles rezultāta tikšanai ceturtdaļfinālā vēlāk pirmdien ir nepieciešama uzvara pār Čehiju.

Norvēģi rezultatīvi uzsāka spēli un 7. minūtē jau bija vadībā ar 2:0. Tiesa, Šveices izlase vienus vārtus ātri atguva, taču līdz pirmajam pārtraukumam skandināvi iemeta trešo ripu.

Vēlreiz rezultāta starpību līdz minumam Šveices izlase samazināja nepilnas divarpus minūtes pirms spēles beigām, taču panākt izlīdzinājumu nespēja.

Norvēģijas izlase ceturtdaļfinālā var tikt tikai gadījumā, ja Čehijas izlase uzvarēs Latviju, bet pēdējā cīņā pamatlaikā piekāpsies kanādiešiem.

Otrā grupā Somija ar 5:2 uzvarēja Slovākijas hokejistus un garantēja sev vietu ceturtdaļfinālā.

E grupa

Somija - Slovākija 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Vārtus guva: Jussi Jokinens 2, Petri Kontiola, Peteri Nummelins, Juhamati Altonens - Tomašs Tatars, Vladimirs Mihaliks

Metieni pa vārtiem: 35 - 29

Soda minūtes: 6 - 8

Vārtsargi: Peka Rinne - Peters Budajs (no 40:00 Rastislavs Staņa)

F grupa

Norvēģija - Šveice 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Vārtus guva: Anderss Bastiansens, Larss Eriks Spetss, Mats Asens Cukarello - Tibo Monē, Žuljēns Voklērs

Metieni pa vārtiem: 15 - 45

Soda minūtes: 4 - 4

Vārtsargi: Pals Grotness - Martins Gerbers