Latvijas hokejisti pieveic norvēģus un turpinās cīņu par 1/4 finālu (424)

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātā Manheimā (Vācija) otrā posma grupu turnīra otrajā mačā ar 5:0 (0:0, 0:0, 5:0) pieveica Norvēģijas izlasi, saglabājot izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā.

Papildināts viss teksts.

Pirmajās minūtēs mazliet aktīvāk spēlēja Latvijas hokejisti. Pēc nospēlētām trīs minūtēm Aleksandrs Ņiživijs pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles spēcīgi trāpīja vārtus stabiņu, un tikai veiksme norvēģus glāba no vārtu zaudējuma.

Trešdaļas vidusdaļā cīņas gaita izlīdzinājās un pāris bīstamu momentu pie Edgara Masaļska vārtiem izveidoja arī Norvēģijas hokejisti, tomēr vietā bija Latvijas izlases vārtsargs.

Otrās trešdaļas sākumā Latvija divreiz īsā laikā nokļuva skaitliskajā vairākumā, bet diemžēl šajās četrās minūtēs ''uzlauzt'' Pola Grotnesa vārtus neizdevās.

Perioda vidū mūsu komanda minūti un četras sekundes spēlēja pat piecatā pret trim, taču arī šajā laikā Latvija vārtus gūt nespēja.

Trešās trešdaļas trešajā minūtē rezultātu atklāja sarkanbaltsarkanajās formās tērptie Latvijas hokejisti. Andris Džeriņš izcīnīja ripu iemetienā pie Norvēģijas vārtiem, un Kristaps Sotnieks to no tālas distances meta pa Grotnesa vārtiem. Ripas lidojuma virzienu mainīja Lauris Dārziņš, un tā ielidoja norvēģu vārtos.

Sešas minūtes vēlāk Latvija beidzot realizēja skaitlisko pārsvaru. Pēc lieliskas Ņiživija piespēles, neapstādinot ripu, vārtu tīklā iemeta Mārtiņš Cipulis, tādējādi panākot dubultu pārsvaru - 2:0.

Divas minūtes un 58 sekundes pirms mača beigām Jānis Sprukts laboja Gunta Galviņa mestās ripas lidojuma virzienu, panākot 3:0.

Drīz pēc tam Norvēģija ieguva tiesības spēlēt vairākumā un šajā laikā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Gaidīto rezultātu tas nedeva, jo Jānis Sprukts pēc Masaļska piespēles no savas laukuma puses iemeta ceturto ripu skandināvu vārtos.

Punktu šai spēlei pielika Guntis Galviņš, kurš sešas sekundes pirms mača finālsvilpes pretuzbrukumā guva Latvijai piektos vārtus.

Latvija - Norvēģija 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

Vārtu guvēji: Lauris Dārziņš (Sotnieks, Džeriņš) 42:06 (1:0), Mārtiņš Cipulis (Ņiživijs, Vasiļjevs) 48:45 (2:0 vair.), Jānis Sprukts (Galviņš, Daugaviņš) 57:02 (3:0 vair.), Jānis Sprukts (Masaļskis) 58:25 (4:0 tukšos vārtos), Guntis Galviņš (Jerofejevs) 59:54 (5:0).

Soda minūtes: Latvija - 12, Norvēģija - 12

Metieni: 29-30

Vārtsargi: Latvija - Edgars Masaļskis, Norvēģija - Pols Grotness

Latvijas izlasei savainojuma dēļ šodien nevarēja palīdzēt uzbrucējs Juris Štāls, kuram šis čempionāts ir noslēdzies. Savukārt norvēģiem diskvalifikācijas dēļ laukumā nevarēja doties uzbrucējs Martins Laumans-Ilvens un komandas kapteinis, aizsargs Tomijs Jakobsens.

Štāla vietā ceturtajā uzbrukuma virknējumā kopā ar Kasparu Saulieti un Sergeju Pečuru treneru korpuss laukumā nolēma sūtīt nominālo aizsargu Jēkabu Rēdlihu.

Dienas otrajā F grupas mačā plkst. 21.15 pēc Latvijas laika Zviedrija sacentīsies ar pēdējo divu gadu finālisti Kanādu.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pasaules čempionātā

Vārtsargi: Edgars Masaļskis, Edgars Lūsiņš, Mārtiņš Raitums.

Aizsargi: Georgijs Pujacs, Arvīds Reķis, Guntis Galviņš, Māris Jass, Kristaps Sotnieks, Jānis Andersons, Aleksandrs Jerofejevs, Jēkabs Rēdlihs un Artūrs Kulda.

Uzbrucēji: Mārtiņš Cipulis, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, Kaspars Daugaviņš, Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums, Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš, Juris Štāls, Sergejs Pečura, Gints Meija un Kaspars Saulietis.

Pēdējo F grupas spēli Latvijas komanda aizvadīs pirmdien, kad spēkos mērosies ar Čehijas izlasi. Tikai uzvara Latvijas komandai ļaus iekļūt ceturtdaļfinālā.