HK "Kurbads" papildlaikā izrauj uzvaru pār "SKA-Ņeva" hokejistiem

Divkārtējie Latvijas čempioni hokeja klubs "Kurbads" ceturtdien aizvadīja savu pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties jaunajai sezonā, ar 3:2 pārspējot ļoti spēcīgo Sanktpēterburgas "SKA-Ņeva" komandu, kas iepriekšējā Krievijas Augstākās līgas (VHL) sezonas finālsērijā atzina Leonīda Tambijeva trenētās Sanktpēterburgas "Dynamo" komandas pārākumu.

Jau perioda ceturtajā minūtē pēc Jāņa Sprukta un Jura Upīša piespēlēm rezultātu no vārtu priekšas atklāja Artūrs Logunovs. Perioda turpinājumā teritoriālais pārsvars piederēja viesiem, tomēr "Kurbads" spēja veidot organizētu aizsardzību. Trešdaļas vidū "SKA-Ņeva" hokejistiem padevās ātrs un precīzs pretuzbrukums, kurā izcēlās Vladislavs Tsitsura. Pēc nospēlētām 20 minūtēm kaujiniecisks neizšķirts - 1:1.

Otrajā periodā spēles gaita izlīdzinājās - vārtu gūšanas momentu pie abu komandu vārtiem nebija daudz, un precīzi spēlēja abu komandu vārtsargi Uldis Čalpa un Ņikita Lisenkovs. Sanktpēterburgas vienībai bija iespējas vairāk nekā minūti spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, tomēr "Kurbads" aizsardzības līnija spēja tikt galā ar šo grūto pārbaudījumu.

Perioda pēdējā minūtē viesi ilgstoši iespieda Latvijas čempionus aizsardzības zonā un spēja izvirzīties vadībā pēc Pāvela Kukštela metiena.

Trešajā periodā "Kurbads" bija tuvāk vārtu gūšanai nekā viesi, kas spēja atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem, tomēr noslēguma fāze nesekmējas. Nomainot Uldi Čalpu pret sesto laukuma spēlētāju, "Kurbads" hokejistiem izdevās izlīdzināt rezultātu, kad precīzs bija Jānis Sprukts, ievedot spēli papildlaikā.

Papildlaikā komandas spēlēja uzmanīgu hokeju, tomēr pozicionālu kļūdu pieļāva viesi, ļaujot Deividam Sarkanim izrauties vienatnē pret vārtsargu. Šajā duelī pārāks izrādījās uzbrucējs. Pēc ilgstošas apspriedes un video gola skatīšanās tiesneši lēma par labu "Kurbadam" - 3:2.

"Kurbads" rindās spēli aizvadīja arī Krišjānis Rēdlihs un Guntis Galviņš, kuri trenējas kopā ar komandu, gaidot piedāvājumus no ārzemju klubiem. Nākamo spēli HK "Kurbads" aizvadīs 15. augustā "Kurbads" ledus hallē pret HK "Mogo".