Hārtlija vadītā "Avangard" sper soli tuvāk konferences finālam

"Avangard" komanda

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" komanda pirmdien atguva vadību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences pusfināla sērijā.

"Avangard" savā laukumā Balašihā ar rezultātu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) apspēlēja Astanas "Baris", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Mača rezultātu 14.minūtē atklāja Andrejs Stass, bet 23.minūtē Sergejs Šumakovs rezultāta starpību dubultoja. "Baris" vienībai lauzt cīņas gaitu neizdevās, turklāt 36.minūtē Sergejs Širokovs panāca jau 3:0.

Noslēdzošajā periodā "Avangard" guva vēl divus bezatbildes vārtus, izceļoties Kirilam Semjonovam un Koudijam Frensonam, un nodrošināja ļoti pārliecinošu uzvaru.

"Sauso" maču "Avangard" rindās aizvadīja vārtsargs Igors Bobkovs, kurš atvairīja visus 20 pretinieku metienus.

Sērijas nākamais mačs trešdien arī notiks Balašihā.

Tikmēr otrā Austrumu konferences pusfināla sērijā vadību pārņēmusi Ufas "Salavat Julajev", kas trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Jekaterinburgas "Avtomobilist", arī šajā sērijā panākot 2-1.

Uzvaru mājiniekiem mača 72.minūtē nodrošināja Jonass Kempainens. Sērijas ceturtais mačs notiks trešdien turpat Ufā.

Rietumu konferences pusfinālā latviešu uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas "Dinamo" ar 1-2 atrodas iedzinējos pret regulārā čempionāta labāko vienību Maskavas CSKA, kamēr Sanktpēterburgas SKA ar 2-1 ir vadībā pret Jaroslavļas "Lokomotiv".

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas "Dinamo".