Baltkrievijas un Kazahstānas hokejisti nākamgad atkal spēlēs pasaules elitē

Baltkrievijas un Kazahstānas izlases hokejisti. FOTO: IIHF.com

Kazahstānas un Baltkrievijas vīriešu hokeja izlases sestdien nodrošināja atgriešanos pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas dienas pirmajā mačā Lietuva ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pārspēja Dienvidkoreju, tādējādi kā pirmie ceļazīmi uz eliti nodrošināja turnīra saimnieki kazahi. Šajā mačā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Rīgas "Dinamo" lietuviešu aizsargs Nerijus Ališausks.

Dienas otrajā spēlē Kazahstāna ar 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Baltkrieviju, bet tā kā baltkrievi aizspēlējās līdz papildlaikam, viņi arī nodrošināja atgriešanos augstākajā divīzijā.

Baltkrievija no elites divīzijas izkrita pērn, bet Kazahstāna spēcīgāko sabiedrību atstāja 2016.gadā. Šīs izlases elitē aizstāvēs apakšgrupu divu pēdējo vietu ieguvējas.

Pirmās divīzijas A grupas turnīrā pirms pēdējās kārtas līdere ar 11 punktiem četrās spēlēs ir Kazahstāna, tālāk ar desmit punktiem seko Baltkrievija, seši punkti ir Dienvidkorejai, bet pa trim punktiem iekrājušas Slovēnija, Lietuva un Ungārija.

Svētdien pēdējā mačā lietuvieši tiksies ar Slovēniju, Ungārija spēkosies ar Kazahstānu, bet Dienvidkoreja krustos nūjas ar Baltkrieviju.

Tikmēr Igaunijā norisinās pirmās divīzijas B grupas turnīrs, kurā uzvaru nodrošinājusi Rumānijas izlase, kas tādējādi nākamajā sezonā spēlēs A grupā. Rumānija otrajā ešelonā iepriekšējo reizi spēlēja deviņdesmitajos gados.

Savukārt laukuma saimnieki igauņi nodrošinājuši palikšanu pirmās divīzijas B grupā. Turnīrs Tallinā noslēgsies sestdienas vakarā.

Uz augšu
Back