Ceļa negadījumā gājis bojā bijušais pasaules čempions boksā Vitakers

Pernels Vitakers

FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais olimpiskais un pasaules čempions profesionāļiem Pernels Vitakers no ASV 55 gadu vecumā gājis bojā Virdžīnijas štatā sadursmē ar automašīnu.

Virdžīnijbīčas policija apstiprinājusi, ka mašīna Vitakeru notriekusi svētdienas naktī. Šoferis nav bēdzis, un šobrīd policija noskaidro notikušā detaļas.

Par Saldo Zirni iesauktais Vitakers ringā bija slavens ar savu aizsardzību. Viņa kombinācijas sasniedza mērķi, bet trāpīt Vitakeram konkurentiem izdevās reti.

Vitakers kļuva par olimpisko čempionu 1984.gadā Losandželosā vieglā svara kategorijā.

Uzreiz pēc olimpiskajām spēlēm Vitakers sāka profesionāļa karjeru. Viņš ātri kāpa pa pasaules ranga kāpnēm un jau savā 17.cīņā boksēja par pasaules čempiona titulu vieglajā svarā Pasaules Boksa padomes (WBC) versijā.

Cīņa Francijā pret meksikāni Hosē Luisu Ramiresu beidzās ar skandalozu lēmumu. Visu cīņas gaitu Vitakers pavadīja aizsardzībā, izvairīdamies no Ramiresa sitieniem un atbildēdams ar precīziem pretuzbrukumiem. Tomēr tiesneši lēma par labu Francijā dzīvojošajam meksikānim.

Tā nebija pēdējā reize, kad Vitakers cieta no tiesnešu lēmuma. Par vienu no sliktākajiem tiesnešu lēmumiem boksa vēsturē nosaukts 1993.gadā Sanantonio notikušās cīņas iznākums svarā līdz 66,7 kilogramiem. Tajā 60 000 skatītāju priekšā neizšķirts ļāva palikt neuzvarētam citam meksikānim Hulio Sezaram Čavesam.

Vēlreiz tiesneši viņam par sliktu lēma četrus gadus vēlāk. Peradaisā Nevadas štatā Vitakers zaudēja citam amerikānim Oskaram de la Hoijam un zaudēja pasaules čempiona titulu. Abus šos zaudējumus Vitakera ilggadējā promoutere Ketija Duva nosauca par visu laiku lielāko laupīšanu boksā saraksta Nr.1 un Nr.2.

Pernels Vitakers kļuva par pasaules čempionu četrās svara kategorijās. Pirmo titulu viņš izcīnīja 1989.gadā, kad vieglajā svarā pēc punktiem pārspēja amerikāni Gregu Haugenu.

Viņa profesionālā karjera ilga 17 gadus. To Vitakers pabeidza ar bilanci 40 uzvaras, viens neizšķirts un četri zaudējumi.

2006.gadā Vitakers tika iekļauts Starptautiskajā boksa slavas zālē - pirmajā gadā, kad tas pēc viņa karjeras beigām bija iespējams. 2002.gadā žurnāls "Rings" Vitakeru ierindoja desmitajā vietā 100 pēdējo 80 gadu labāko bokseru vidū.

Pēc boksera karjeras beigām Vitakers strādāja par boksa treneri.

Uz augšu