Par mēģinājumu manipulēt ar UEFA rīkotas futbola spēles rezultātu apsūdz vienu personu

Ilustratīvs attēls FOTO: unsplash.com

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību vienai personai lietā par mēģinājumu manipulēt ar Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) rīkotas futbola spēles rezultātu, piedāvājot materiālu vērtību lielā apmērā.

Sākotnēji lietā figurēja vēl viena persona, taču Valsts policija jau iepriekš pret šo personu kriminālprocesu izbeidza, aģentūrai LETA pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un plašāku informāciju prokuratūra patlaban nesniedz.

Pērn 11.oktobrī tika ierosināts kriminālprocess par manipulācijām ar UEFA rīkotās spēles rezultātiem. Izmeklēšanā tika veiktas vairākas kratīšanas, kurās izņemti elektroniskās informācijas datu nesēji. ENAP aizturēja divus 1988. un 1986.gadā dzimušus Latvijas iedzīvotājus. Neviena no aizturētajām personām iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā. 

Nesen citā VP izmeklētā kriminālprocesā par futbola spēļu rezultātu manipulācijām tika aizturētas trīs personas, tostarp, bijušais Daugavpils futbola kluba "Dinaburg" prezidents, uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais Oļegs Gavrilovs. Gavrilovs apsūdzēts vēl vienā kriminālprocesā saistībā ar futbola spēlēm. Šī krimināllieta atrodas jau iztiesāšanas stadijā un nākamā tiesas sēde paredzēta Daugavpils tiesā 23.decembrī.

Gavrilovs un bijušais Daugavpils kluba "Daugava" tehniskais direktors Jevgeņijs Klopovs tiesā esošajā lietā apsūdzēti par piesavināšanos un izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā. Tiesībsargājošās iestādes uzskata, ka abas personas, kuras agrāk bijušas saistītas ar Daugavpils futbola klubu "Daugava", no futbola spēļu manipulāciju rezultātā sporta totalizatoros iegūtās naudas, iespējams, nav nomaksājušas nodokļus - gandrīz 48 000 eiro.

Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka abi vīrieši, iespējams, piesavinājušies kluba naudu, kuru futbola klubs "Daugava" bija saņēmis no UEFA. Kopumā abas personas apsūdzētas par aptuveni 300 000 eiro piesavināšanos no "Daugavas", taču tiesā esošajā krimināllietā kaitējuma kompensācija nav pieteikta.

Uz augšu
Back