Apturēta Krievijas Vieglatlētikas federācijas darbība

Žurnālists pauž savu viedokli ar apģērba palīdzību. FOTO: EPA/Scanpix

Krievijas valdība piektdien uz laiku apturējusi savas vieglatlētikas federācijas (RUSAF) darbu, pēc tam, kad Vieglatlētikas integritātes vienība (AIU) rekomendēja to izslēgt no Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (WA).

Krievijas valdība RUSAF darbu apstādinājusi līdz 1.martam.

Paziņojumā AIU izklāstīja, ka ir rekomendējusi "apsvērt iespējami bargāko sankciju noteikšanu", ieskaitot "Viskrievijas vieglatlētikas federācijas" (VFLA) izslēgšanu no WA".

AIU paziņojums ir nākamais solis aiz Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) lēmuma iepriekšējā mēnesī par manipulācijām ar dopinga datiem uz četriem gadiem izslēgt Krieviju no visiem lielākajiem pasaules sporta sarīkojumiem.

Krievijas antidopinga aģentūra (RUSADA) nevilcinoties paziņoja, ka iesniegs apelāciju, bet Krievijas prezidents Vladimirs Putins nosauca sodu par "politiski motivētu".

AIU norādīja, ka to neapmierina Krievijas rīcība augstlēcēja Daņila Lisenko lietā, jo tā jau ejot par tālu, slēpdama faktus un informāciju. Tāpat neesot normāli regulāri vainot kādu citu.

RUSAF amatpersonas tiek turētas aizdomās par melošanu AIU. Organizācijas darbinieki melojuši par to, kāpēc Lisenko nebija spējīgs nodot dopinga analīzes. Šā un vēl citu iemeslu dēļ iepriekšējais RUSAF prezidents Dmitrijs Šļahtins atkāpās no amata.

WA par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja VFLA 2015.gadā un vairākkārt ir pagarinājusi soda termiņu.

Jau iepriekš ziņots, ka krievu sportistiem zem sava karoga tika liegts piedalīties pagājušā gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, jo tika uzsvērts, ka Krievijā ir izveidota valsts atbalstīta dopinga lietošanas sistēma.

Uz augšu
Back