FIFA palielina vecuma limitu Olimpiādes dalībniekiem
Papildināts

FOTO: Reuters/ScanPix

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) sestdien palielinājusi vecuma ierobežojumu, kas attiecas uz Olimpiādes futbola turnīru, ļaujot tajā piedalīties tiem futbolistiem, kuri to būtu darījuši šogad.

(Papildināts virsraksts un viss teksts.)

Par šādu lēmumu plašākas sarunas piektdien bija FIFA izveidotajā Darba grupā. Tā ieteica organizācijai paaugstināt spēlētāju vecuma limitu līdz 24 gadiem, lai Olimpiādē piedalītos tie paši spēlētāji, kuri to plānoja darīt šogad. Proti, nākamā gada Tokijas olimpiskajās spēlēs varētu piedalīties futbolisti, kuri dzimuši pēc 1997.gada 1.janvāra.

Sestdien FIFA jau nāca klajā ar paziņojumu, ka nākamā gada Olimpiādē varēs piedalīties arī tie futbolisti, kuri jau būs sasnieguši 24 gadu vecumu. 

Futbola spēles Tokijas olimpiskajās spēlēs sāksies nākamā gada 23.jūlijā.

Olimpiskajās spēlēs dalība atļauta futbolistiem, kuri nav vecāki par 23 gadiem. Tāpat katrā komandā drīkst būt trīs vecāki spēlētāji.

Tāpat organizācijas iekšienē jau tika lemts par jūnijā gaidāmo sieviešu futbola spēļu atcelšanu.

Augustā un septembrī Panamā un Kostarikā bija plānots Pasaules kauss U-20 vecuma grupā sievietēm, tomēr arī šīs sacensības jau ir pārceltas. Tāpat Indijā novembrī nenotiks Pasaules kauss U-17 vecuma grupā sievietēm.

FIFA sestdien arī paziņoja, ka tā plāno izmantot vairākus simtus miljonu dolāru no savām rezervēm, lai sniegtu atbalstu cīņai ar Covid-19 vīrusa radītajām sekām. Organizācija norādīja, ka katrā kontinentā būs viena atbildīgā persona, kura pārraudzīs naudas novirzīšanu nepieciešamajiem darbiem.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Tokijas olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un olimpisko spēļu organizatori pagājušajā nedēļā atlika no 24.jūlija līdz 9.augustam Tokijā paredzētās spēles. Tā ir pirmā šāda veida kavēšanās moderno spēļu 124 gadus ilgajā vēsturē.

Nākamvasar paredzēti vairāki pasaules čempionāti olimpiskajos sporta veidos, taču vairākas federācijas jau ziņojušas par gatavību pārcelt savas meistarsacīkstes.

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liegs sportistiem šovasar pulcēties Tokijā.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Uz augšu