WA valstu nacionālajiem čempionātiem vieglatlētikā atvēl datumus 2020. gada augustā

Sebastians Ko

FOTO: Reuters/ScanPix

Pasaules vieglatlētikas asociācija (WA) izbrīvēs logu 2020.gada sacensību kalendārā, kas dos iespēju 8. un 9.augustā sarīkot valstu nacionālos čempionātus, piektdien paziņoja WA.

Pēc tam, kad koronavīrusa Covid-19 pandēmija izjauca starptautisko sacensību kalendāru, WA ir atvēlējusi nedēļas nogali no 2020.gada 8. līdz 9.augustam šī gada nacionālo čempionātu sarīkošanai.

Lai noteiktu šo logu, jaunizveidotā Pasaules kalendāra vienība ir sadarbojusies ar dalībvalstu federācijām, kontinentālajām asociācijām, sacensību direktoriem un WA Sportistu komisiju. 8. un 9.augustā nav plānotas Dimanta līgas vai Pasaules vieglatlētikas kontinentālās tūres sacensības.

Šāda loga izveides mērķis ir dot sportistiem iespēju sacensties nacionālajos čempionātos, lai nerastos sportistu un federāciju konflikti. WA dalībvalstu federācijas tiek mudinātas izmantot šo iespēju, ja tobrīd sportistiem būs droši sacensties koronavīrusa pandēmijas apstākļos. Tas galvenokārt attiecas uz ziemeļu puslodi, kur tobrīd būs vasaras sezona.

WA prezidents Sebastians Ko uzsvēra, ka dažādas valstis atrodas dažādos vīrusa pandēmijas posmos. Tāpēc WA cenšas palīdzēt sportistiem plānot gadu pēc uzvaras pār koronavīrusu, pretendējot uz stadiona sacensību sezonas aizvadīšanu no augusta līdz oktobrim un palīdzētu sportistiem saprast, kādā sportiskajā firmā viņi atrodas pēc gada pārtraukuma.

"Mēs ceram, ka tas var sākties ar nacionālajiem čempionātiem daudzās ziemeļu puslodes valstīs augusta sākumā, jo ceļojumu ierobežojumi pāri valstu robežām neietekmēs šos notikumus," WA pozīciju skaidro Ko. "Mēs ceram, ka tiem sekos stabila starptautiskā sezona, bet, protams, mēs esam atkarīgi no pandēmijas."

Tā kā nav skaidrības par visu valstu iespējām vienlaicīgi atsākt sacensības vai arī sportistiem nav vienlīdzīgu iespēju piedalīties nozīmīgākajās sacensībās šogad, olimpiskās kvalifikācijas procesa apturēšana paliks spēkā no 2020.gada 6.aprīļa līdz 30.novembrim, kā šonedēļ jau tika paziņots.

Pasaules kalendāra vienība ir vienojusies, ka 2021.gada nacionālā čempionāta logi būs 5. un 6.jūnijs un 26.-27.jūnijs, kas ir tieši pirms Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas perioda beigām, normatīvus pildot līdz 29.jūnijam.

Uz augšu