Vācijas futbola Bundeslīga nāk klajā ar veidu, kā sodīt klubus par fanu neatļautu pulcēšanos

FOTO: Reuters/ScanPix

Vācijas bundeslīgā pēc sezonas atsākšanas komandām draud iespēja pazaudēt punktus, ja mājinieku vienības fani pulcēsies pie arēnas spēļu norises dienā, vēsta laikraksts "Bild".

"Bild" ziņo, ka futbolistiem pēc vārtu guvumiem būs stipri jāpiedomā, kā atzīmēt precīzo raidījumu, jo čempionāta rīkotāji lūko ieviest ierobežojumus. Futbolistiem gūtos vārtus, iespējams, būs ļauts atzīmēt vien ar elkoņu vai kāju "sasveicināšanos".

Laikraksta rīcībā nonākusī informācija liecina, ka Vācijas Futbola līga (DFL) spēļu laikā arī aizliegs futbolistiem spļaut uz zālāja vai mača norises vietā. Komandu spēlētājus nepavadīs bērni, nebūs savstarpējās sasveicināšanās un komandu bildes, tāpat klubi no ģērbtuvju tuneļiem iznāks dažādos laikos.

Savukārt Frankfurtes "Eintracht" sporta direktors Fredis Bobičs atklāja, ka viesu komandas automātiski iegūs punktus par aizvadīto maču, ja dueļa dienā ap arēnu pulcēsies vietējā kluba fani.

Tāpat sagaidāms, ka rezerves spēlētāji dueļa laikā būs uzvilkuši sejas maskas. Futbolistiem uz soliņa būs ļauts izmantot tikai katru otro krēslu.

"Treneri sejas maskas drīkstēs noņemt, kad dos norādījumus spēlētājiem, bet arī šajā situācijā speciālistiem būs jāievēro vismaz 1,5 metra distance," laikraksts citē DFL dokumentā pausto.

Ierobežojumi paredzēti arī ģērbtuvju lietošanā. Katram spēlētājam tajās būs ļauts atrasties no 30-40 minūtēm.

Bundeslīga cer atlikušās deviņas kārtas aizvadīt līdz 30.jūnijam.

Pagaidām nav risinājuma Vācijas kausa pusfināla un fināla spēļu aizvadīšanai.

Uz augšu