Vien nedēļu pirms Bundeslīgas atsākšanās visa "Dynamo" futbola komanda tiek ievietota karantīnā

Drēzdenes "Dynamo"

FOTO: Reuters/ScanPix

Vien nedēļu pirms plānotās Vācijas futbola bundeslīgas sezonas atsākšanas inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu noteikti pēc spēka otrās bundeslīgas komandā Drēzdenes "Dynamo".

Vācijas abām spēcīgākajām futbola līgām ir dota atļauja atsākt darbību aiz slēgtām durvīm maija otrajā pusē. Sezonas atlikušās deviņas spēles plānots aizvadīt līdz 30.jūnijam.

Sestdien plānus par sezonas atsākšanu aizēnoja jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu. Divi inficēšanās gadījumi konstatēti otrās bundeslīgas komandā "Dynamo", kas ir viena no vājākajām šī turnīra dalībniecēm.

Drēzdenes komandai nākamajā nedēļas nogalē bija paredzēta spēle pret Hanoveres vienību, kas tagad nu jau ir atcelta.

"Pēdējās nedēļās ieguldījām daudz darba lietās, kas saistītas ar personālu un loģistiku. Tāpat stingri ievērojām visus higiēnas noteikumus," teica kluba sporta direktors Ralfs Minge. "Jau esam sazinājušies ar medicīnas iestādēm un Vācijas Futbola līgas (DFL) vadību."

"Turpmākās divas nedēļas nevarēsim trenēties vai piedalīties spēlēs."

Komandas spēlētāji, apkalpojošais personāls un arī treneri turpmākās divas nedēļas pavadīs paškarantīnā.

16.maijā plānots aizvadīt pirmos bundeslīgas mačus pēc sezonas pārtraukuma izsludināšanas, kas notika marta vidū. Vācijas bundeslīga būs pirmais lielais Eiropas čempionāts, kas atsāks savas gaitas.

Paredzams, ka stadionā spēļu laikā nedrīkstēs atrasties vairāk par 300 personām, tostarp apkalpojošais personāls, mediji un citi iesaistītie cilvēki.

Līdz ceturtdienai starp abu bundeslīgu komandu spēlētājiem no 1724 veiktajiem testiem desmit gadījumos noskaidrojies, ka konkrētā persona ir inficējusies ar koronavīrusu.

Atsākoties sezonai, futbolistiem arī nāksies ievērot vairākus noteikumus spēļu dienā un pat tās norises laikā. Piemēram, mačā un tā norises vietā spēlētājiem nebūs ļauts nospļauties. Tāpat pirms dueļa nenotiks fotografēšanās, sasveicināšanās un būs arī ierobežojumi "golu" svinēšanai. Savukārt ģērbtuvēs katrs spēlētājs drīkstēs pavadīt līdz 40 minūtēm.

Pagaidām nav risinājuma Vācijas kausa pusfināla un fināla spēļu aizvadīšanai.

Uz augšu