LFF Tiesnešu nodaļas vadītājs skaidro strīdīgās epizodes nesenajos virslīgas mačos

LFF Tiesnešu nodaļas vadītājs skaidro strīdīgās epizodes nesenajos virslīgas mačos
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: FK Liepāja

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Tiesnešu nodaļas vadītājs Vadims Direktorenko sniedzis skaidrojumu par futbola sabiedrībā nesen diskusijas raisošām epizodēm "Optibet" virslīgas mačos.

"Pirmkārt, jāuzsver, ka nebūtu ētiski runāt par spēles epizodēm, pirms tiek saņemts tiesneša inspektora ziņojums, kam pēc mūsu iekšējiem noteikumiem jāpienāk ne vēlāk kā 48 stundas pēc spēles beigām. Mača RFS - Ventspils gadījumā izņēmuma kārtā iespējams paskaidrot ar 11 metru soda sitiena saistīto situāciju, jo sazinājos ar šīs spēles tiesnesi, tiesnešu inspektoru un ar Tiesnešu komitejas priekšsēdētāju. Visi mēs bijām vienisprātis. Interesants un neparasts moments, kurā tiesnesim vajadzēja zibenīgi pieņemt lēmumu. 11 metru sitiena piešķiršana šajā epizodē ir pamatota. Vārtsargs tiecās pēc bumbas un sasniedza to, tomēr pirms roku kontakta ar bumbu viņš klupināja uzbrucēju ar savām kājām. Kas svarīgi, tiesnesis atradās labā pozīcijā un redzēja to pašu vai pat labāk, nekā parādīja otra atkārtojuma videokamera. Ja vārtsargs vispirms nospēlētu bumbā ar rokām un tikai pēc tam notiktu kontakts ar uzbrucēju, tad būtu cits stāsts," LFF mājas lapā skaidro Direktorenko.

SPĒLES EPIZODE MAČĀ RFS - FK "VENTSPILS": 

"Kas attiecas uz 11 metru sitiena piešķiršanu mačā FK "Liepaja" - FK "Spartaks Jūrmala", situācija ir šāda. Liepājas komandas spēlētājs no soda laukuma līnijas izdarīja centrējumu, pēc kā uz vārtu laukuma līnijas gaisa divcīņā bumba atlēca pie Liepājas komandas spēlētāja Nr.11 (Artūra Karašauska), kurš, atrodoties aizmugurē, proti, tuvāk vārtiem nekā priekšpēdējais "Spartaka" komandas spēlētājs, izdarīja skaidru mēģinājumu spēlēt bumbā ar ietekmi uz pretinieku. Tātad, ja iepriekš nebūtu, tiesnešaprāt, aizsarga spēles ar roku, vajadzētu fiksēt aizmugures pārkāpumu Karašauskam. Tieši par to, proti, kas notika pirmais - spēle ar roku vai aizmugures pārkāpums, arī bija saruna starp tiesnesi un asistentu. Uzsvēršu, ka asistents bija koncentrēts tieši aizmugures stāvokļa fiksēšanas situācijai un neietekmēja tiesnešu lēmumu par aizsarga spēli ar roku," pastāstīja Direktorenko. 

"Kas attiecas uz pašu gaisa divcīņu uz vārtsarga laukuma līnijas, pēc kā arī tika piešķirts 11 metru sitiens, šeit būtu bijis jāpiešķir tiešo brīvsitienu par labu aizsargājošajai komandai, jo tieši Liepājas komandas spēlētājs nospēlēja ar roku. Neattaisnoju tiesnesi, tomēr šī situācija ir sarežģīta. Ja redzēsiet video palēninājumā, tad būs saprotams, ka bumbas lidojuma laikā pēc centrējuma tieši aizsargs ļoti augstu un nedabiski tur savu kreiso roku un tikai pēdējā brīdī nolaiž to un mēģina spēlēt ar galvu. Savukārt uzbrucējs, arīdzan mēģinot spēlēt bumbā ar galvu, pēdējā brīdī spēlē bumbā ar kreiso roku un pārkāpj noteikumus. Uzsvēršu, ka visas situācijās detaļas mēs varam redzēt, tikai apskatoties situāciju lēnā video ātrumā, bet tiesnesim vajadzēja pieņemt pareizu lēmumu uzreiz, un viņam nebija iespējas divas vai trīs reizes skatīties atkārtojumu," pauda LFF Tiesnešu nodaļas vadītājs.

SPĒLES EPIZODE MAČĀ FK "LIEPĀJA" - FK "SPARTAKS JŪRMALA":

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu