PK posmā Siguldā pēc pirmā brauciena no latviešiem visaugstāk Kaufmaņa ekipāža

Dāvis Kaufmanis un Ivo Dans Kleinbergs

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobslejisti Dāvis Kaufmanis un Ivo Dans Kleinbergs sestdien Siguldā Pasaules kausa pirmajā posmā bobsleja divniekiem pēc pirmā brauciena ierindojas sestajā pozīcijā, kamēr vēl divas Latvijas ekipāžas finišējušas attiecīgi astotajā un devītajā pozīcijā.

Pirmajā braucienā ātrāko laiku uzrādīja vācieša Johanesa Lohnera ekipāža, kas bija ātrākā startā un vēlāk arī uzstādīja jaunu trases rekordu - 49,51 sekunde.

Dāvja Kaufmaņa/Ivo Dana Kleinberga ekipāža trasē devās otrā un labi iestūma kamanas (ceturtais ātrākais starta laiks), pēcāk arī nepieļaujot lielas kļūdas trasē. Ekipāža uz brīdi bija ātrākā, bet vēlāk līdera godu pārņēma Simons Frīdli, latvieti apsteidzot par 0,03 sekundēm. Pēc pirmā brauciena Kaufmanis/Kleinbergs ierindojās sestajā pozīcijā, līderim savām debijas reizē zaudējot 0,21 sekundi.

Oskara Ķibermaņa ekipāža startā uzrādīja trešo labāko laiku, bet trases vidus daļā pieļautas dažas kļūdas, ka rezultātā zaudēts ātrums un devītā pozīcija. Ķibermaņa divnieks vāciešiem zaudē 0,37 sekundes.

Vietu augstāk finišēja Ralfs Bērziņš/Arnis Bebrišs, kuriem startā un arī finišā astotais ātrākais laiks, līderim zaudējot 0,29 sekundes.

Gaisa temperatūra Siguldā pēc Celsija ir +3 līdz +4 grādi, un sportistu uzrādītie rezultāti liecina, ka sestdien trase ir ātra.

Otrie braucieni Siguldā gaidāmi plkst.15.30.

Pirmajā posmā piedalās 13 divnieku ekipāžas. Pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu trasē devās ar otro numuru, Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim bija septītais numurs, bet Ralfam Bērziņam un Arnim Bebrišam - desmitais numurs.

Ķibermanim cīņā par uzvaru konkurenci sastāda Vācijas bobsleja virtuozs Frančesko Frīdrihs, kurš startē kopā ar Torstenu Margisu. Starp favorītiem ir vēl viens vācietis Johanness Lohners.

Posmos nepiedalīsies ASV, Kanādas un Lielbritānijas bobslejisti, kā arī Krievijas un Austrijas ekipāžas, jo dažiem šo valstu sportistiem pēc ierašanās Latvijā tika konstatēts Covid-19.

Iepriekšējā sezonā abos Siguldas posmos uzvarēja Ķibermanis. Pirmajā posmā viņam sīvu konkurenci sastādīja Frīdrihs, bet nākamajā etapā vācietis nestartēja, otro vietu izcīnot šveicietim Simonam Frīdli. Aizpērn, Siguldai debitējot Pasaules kausa apritē, abos posmos nepārspēts bija Frīdrihs.

2019./2020.gada sezonā Ķibermanis izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš nestartēja divos posmos un ierindojās 14.pozīcijā. Četriniekos latviešiem attiecīgi ceturtā un 17.pozīcija, bet kombinācijā - trešā un 15.vieta. Ķibermanis kļuva par Eiropas čempionu un izcīnīja bronzu planētas meistarsacīkstēs, bet Bērziņam šajos mačos bija vietas otrajā desmitā.

Tikmēr Kaufmanis ir Pasaules kausa debitants. Iepriekšējā sezonā viņš tika kronēts par Eiropas čempionu U-23 vecuma grupā.

Kā šonedēļ sarunā ar ziņu aģentūru LETA atklāja Latvijas bobsleja komandas galvenais treneris Sandis Prūsis, Siguldas posmos startēs kopā pieci Latvijas piloti.

Plānots, ka visos četros posmos piedalīsies Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa pilotētie divnieki. Pirmajā nedēļas nogalē vienos mačos trešā divnieka pilots būs Dāvis Kaufmanis, otros - Emīls Cipulis.

Otrajā nedēļas nogalē kopā ar Ķibermani un Bērziņu plānota olimpiskā čempiona Oskara Melbārža šīs sezonas debija abās sacensību dienās.

Svētdien notiks Pasaules kausa bobslejā sezonas otrās sacensības.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus - skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinās divas vīru divnieku sacensības.

Nākamajā nedēļas nogalē turpat Siguldā notiks Pasaules kausa otrā posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem.

Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back